كد مطلب: 33548
تاريخ انتشار: 15 دی 1397 ساعت 23:13

افزایش ۲۰ درصدی حقوق برای سال ۹۸ قابل قبول نیست

رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی گفت : افزایش ۲۰ درصدی حقوق برای سال ۹۸ قابل قبول نیست و باید متناسب با تورم حقوق کارکنان افزایش یابد.

 امیر خجسته روز جمعه در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه شهر همدان با بیان اینکه مسئولان باید در رابطه با مبارزه با مفاسد اقتصادی ورود کنند عنوان کرد: عده ای غارتگر، بر روی ثروت کشور دست گذاشته اند و مال مردم را به تاراج می برند.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: باید گلوگاه های قاچاق بسته شود تا هیچگونه قاچاقی وارد کشور نشود.

وی با اشاره به اینکه ورود قاچاق موجب ضربه به تولید ملی می شود، ادامه داد: ما باید با برنامه ریزی مدون تولید داخلی را افزایش دهیم چرا که تولید ملی تنها راه و گره گشای مشکل اقتصادی کشور است.

خجسته تاکید کرد: باید با جدیت با سران مفاسد اقتصادی همچون سلطان شکر، سلطان گوشت و دیگر کالاها برخورد شود.

وی با تاکید بر اعدام مفاسد اقتصادی در ملاء عام گفت: اعدام چهار تن از آنها قطعی شده و حکم اعدام ما بقی نیز باید صادر شود.
مفاسد اقتصادی

 نماینده مردم همدان و فامنین در خانه ملت ادامه داد: به کسی که فساد مالی دارد نباید رحم کرد چراکه در صورت سکوت و چشم پوشی، به مردم خیانت کرده ایم.

وی افزود: با هماهنگی رییس قوه قضاییه آمادگی داریم تا با در اختیار گرفتن 2 شعبه در فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی حکم مفاسد اقتصادی را اجرا کنیم.

خجسته گفت: از تهدید و تخریب مفسد اقتصادی نمی ترسیم و آبروی خود را برای اجرای احکام آنها می گذاریم.

وی تاکید کرد: سکوت مسئولان نشان از باز شدن جیب و بسته شدن دهانشان می دهد؛ باید در برابر هر کس که حق مردم را ضایع می کند بایستیم.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: یکهزار و 128 کانتینر قاچاق وارد کشور شده که با ورود مجلس شخصی که عامل آن بود شناسایی و دستگیر شد و حالا در زندان به سر می برد.

وی اضافه کرد: باید در برابر مسئولانی که نتوانند اقتصاد کشور را کنترل کنند، بایستیم.

خجسته با اشاره به اینکه باید با یک عزم ملی ریشه های فساد را نابود کنیم ادامه داد: هر کسی که در جهت منافع مردم گام بردارد ما حمایتش می کنیم.

وی تاکید کرد: قیمت دلار به کانال 100 هزار ریال وارد شده اما هنوز قیمت اجناس و کالاها کاهش نیافته است.
رییس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی افزود: ما زیر تحریم هستیم اما در شرایط بحرانی، جنگ هشت ساله را مدیریت کردیم و حالا جنگ اقتصادی را نیز باید مدیریت کنیم.

به گفته وی افزایش 20 درصدی حقوق قابل قبول برای سال 98 نیست و باید متناسب با تورم حقوق کارکنان افزایش یابد.

خجسته عنوان کرد: مردم حاشیه شهر با یارانه 450 هزار ریالی زندگی می کنند و باید فکر معیشت آن ها باشیم.

به اعتقاد وی بودجه پیشنهادی دولت برای سال آتی معیشت مردم را تامین نمی کند اما می توان با جلوگیری از فرار مالیاتی آقازاده ها، پرداخت عوارض و جلوگیری از سفرهای خارجی مسئولان، منبعی برای تامین بودجه فراهم کرد.
آخرین اخبار