كد مطلب: 33541
تاريخ انتشار: 15 دی 1397 ساعت 09:18

سرنوشت نرخ دلار به لایحه بودجه سال ۹۸ گره خورده است

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی می گوید سرنوشت نرخ دلار به تصویب لایحه بودجه سال ۹۸ در صحن علنی گره خورده است.

عزت الله یوسفیان ملا عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نوسانات اخیر دلار گفت:قیمت واقعی دلار بین 7 تا 8 هزار تومان است.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: باید دید در آینده چه اتفاقی میفتد، از آنجایی که شرایط مشخص نیست نمی توان برآورد درستی از نرخ دلار در آینده داشت.

نماینده مردم آمل در مجلس دهم شورای اسلامی با ارزیابی عملکرد دولت برای مدیریت و کنترل بازار ارز، اظهار داشت: ابتکار عمل برای تعیین نرخ دلار همچنان در دست بازار است، خرید و فروش نرخ دلار و ارز را در بازار مشخص می کند و هنوز دولت نتوانسته از نظارت کامل بر بازار داشته باشد.

وی با اشاره به بررسی لایحه بودجه سال 98 در مجلس تاکید کرد: تصویب بودجه در صحن علنی می تواند بر رویه نرخ دلار در بازار اثر گذار باشد، این احتمال وجود دارد که کمیسیون تلفیق بودجه رویه ای نوسانی برای دلار طراحی کند یا نرخ دلار را در لایحه بودجه کم و زیاد کند، این شرایط بر نرخ دلار در بازار اثر گذار می شود.

یوسفیان ملا در ادامه گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، در این باره که نرخ دلار در لایحه بودجه 8 هزار تومان برآورد شده است، گفت: نرخ 8 هزار تومانی دلار در لایحه بودجه حدس و گمان است، باید دید در نهایت مجلس چه نرخی را تصویب می کند، به هر حال قیمت واقعی دلار براساس محاسبات اقتصاد نه محاسبات سیاسی 7 تا 8 هزار تومان است.

محاسبات سیاسی نرخ دلار را 10 تا 11 هزار تومان کرده و ممکن است نرخ ارز با تغییرات سیاسی بالاتر برود.

این نماینده مجلس با بیان اینکه در حال حاضر محاسبات سیاسی بر بازار ارز حاکم است، ادامه داد: محاسبات سیاسی نرخ دلار را 10 تا 11 هزار تومان کرده و ممکن است نرخ ارز با تغییرات سیاسی بالاتر برود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در خصوص زمان واقعی شدن نرخ ارز گفت: زمانی ارز قیمت واقعی به خود می گیرد که شرایط بودجه مشخص شود، بودجه مهر تایید بر وضعیت و شرایط اقتصادی دلار است.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 98 تاکید کرد: تا اسفند ماه و تصویب بودجه سال آینده در صحن علنی شرایط و وضعیت دلار مشخص می شود.
آخرین اخبار