كد مطلب: 33540
تاريخ انتشار: 15 دی 1397 ساعت 09:17

ارز دولتی نباید به کاغذ موسسات کمک آموزشی و کتب کنکوری تعلق گیرد

عضو کمیته حل بحران کاغذ معتقد است باید کمک دولتی و اختصاص ارز در کاغذ تحریر به کتب کمک آموزشی و کنکوری حذف شود.

 


سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نامه وزیر آموزش و پرورش به وزیر صنعت، ضمن تایید این موضوع که ارز دولتی به کاغذ نباید به موسسات کمک آموزشی و کتب کنکوری تعلق گیرد، گفت: باید کمک دولتی و اختصاص ارز در کاغذ تحریری که به کتب کمک آموزشی و کنکوری تعلق می‌گیرد، حذف شود که حداقل زمینه‌ای شود تا یک امتیاز و رانت مضاعف در اختیار آنها قرار نگیرد.

نماینده مردم فریمان، سرخس، بخشهای احمدآباد ورضویه در مجلس شورای اسلامی افزود: کارگروه کاغذ که اخیرا زیر نظر وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفته، باید قطعا این موضوع را پیگیری کند.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس درباره عملکرد این کارگروه توضیح داد: در کمییسیون فرهنگی درباره عملکرد این کارگروه بحث و بنا شد مجلس ورود جدی‌تری داشته باشد ضمن آنکه با وزیر صمت هم درباره این موضوع گفتگو خواهیم داشت.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ چند روز پیش وزیر آموزش و پرورش گفته بود به وزیر صمت اعلام کرده که ازنظر وزارت آموزش‌وپرورش تخصیص ارز دولتی و حمایتی برای کاغذ کتب کمک‌درسی هیچ توجیهی ندارد و ارز مربوط صرف تأمین سایر اقلام شود.

انتقال کارگروه کاغذ از وزارت صمت به وزارت فرهنگ موجب اعتراضات جدی است

قاضی‌زاده همچنین با انتقاد از اینکه کارگروه کاغذ از زیرمجموعه وزارت صمت به وزارت فرهنگ منتقل شده، گفت: وجود این کارگروه در وزارت فرهنگ مورد انتقادات گسترده از سوی صنوف حوزه چاپ و نشر و کاغذ قرار گرفته و باید ساماندهی شود.

وی با اشاره به اینکه اعتراضات در این باب گسترده است، گفت: کارگروه کاغذ در وزارت فرهنگ فعال است ولی مجلس نظارت کامل را بر رفتار و عملکرد این کمیته ندارد زیرا از نظار مجلس برای حضور در جلسات دعوت نمی‌شود و ما جمع‌بندی‌های خود را با واسطه در بیرون جلسات دریافت می‌کنیم.

عضو کمیته حل بحران کاغذ با اشاره به اینکه سه ماه است از ناظران مجلس برای حضور در این کمیته دعوت نمی‌شود، گفت: اگر این روند ادامه پیدا کند مداخله جدی‌تری خواهیم داشت./

پایان پیام
آخرین اخبار