كد مطلب: 33535
تاريخ انتشار: 13 دی 1397 ساعت 23:09

ممنوعیت استفاده از تلفن همراه از سوی نمایندگان در جلسات مجلس

رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس طرح مجلس درباره ممنوعیت استفاده از تلفن همراه از سوی نمایندگان در جلسات مجلس را تشریح کرد.

غلامرضا کاتب رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس گفت که مصوبه پیشین این کمیسیون در مورد ممنوعیت استفاده از تلفن همراه از سوی نمایندگان در جلسات مجلس در نوبت بررسی در صحن علنی قرار دارد. 

وی اظهار کرد: آقای نقوی حسینی طرحی را مبنی بر ممنوعیت استفاده نمایندگان از موبایل در جلسات مجلس به کمیسیون تدوین آیین‌نامه آورد که 140، 150 نفر از نمایندگان آن را امضا کرده بودند. این طرح حدود دو ماه پیش در کمیسیون تدوین آئین‌نامه به تصویب رسید.

وی افزود: در حال حاضر این طرح در نوبت بررسی در صحن علنی مجلس قرار دارد و امیدواریم با توجه به حمایت نمایندگان به تصویب مجلس برسد.

کاتب در این باره گفت: اینکه نمایندگان در جلسات مجلس به موبایل دسترسی نداشته باشند بر کیفیت قانونگذاری موثر است. چرا که در این صورت تمرکز آنها بر روی طرح‌ها و لوایح خواهد بود و در صورتی که تماس‌هایی برای پیگیری مطالبات مردم داشته باشند آن را بعد از جلسه مجلس پاسخ می‌دهند.

 رئیس کمیسیون تدوین آئین‌نامه داخلی مجلس با اشاره به فیلمی که اخیرا یکی از نمایندگان از جلسه غیر رسمی مجلس گرفته و منتشر شده بود اظهار کرد: اینگونه اتفاقات حرمت، جایگاه و شأن مجلس را زیر سوال می‌برد. در حالی که با تصویب این طرح نمایندگان پیش از ورود به جلسه مجلس تلفن‌های همراه خود را در محفظه‌ای که به همین منظور پیش بینی شده قرار می‌دهند

آخرین اخبار