كد مطلب: 33390
تاريخ انتشار: 27 آذر 1397 ساعت 11:09

صرفه‌جویی ریالی و رعایت حدود و ثغور اخلاقی؛ توصیه نمایندگان به مسئولان جشنواره تئاتر فجر

عضو کمیته هنر و رسانه کمیسیون فرهنگی مجلس در نظر گرفتن برنامه‌های قابل‌ملاحظه درخصوص ۴۰سالگی انقلاب، رعایت حدود و ثغور و صرفه‌جویی ریالی را ازجمله توصیه‌های نمایندگان این کمیته به مسئولان تئاتری کشور برشمرد.

 


احد آزادی‌خواه در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت از حضور سید محمد مجتبی حسینی معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به‌منظور ارائه گزارش درخصوص سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر به همراه نادر برهانی مرند دبیر این جشنواره در کمیته هنر، رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس خبر داد.

ایران جزو 5 کشور مطرح آسیایی در حوزه نمایش

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گزارشی از روند برگزاری جشنواره تئاتر در این جلسه ارائه شد، افزود: به گفته مسئولان مدعو 17هزار نفر در کشور فعال در حوزه تئاتر هستند و ایران جزو 5 کشور مطرح آسیایی در حوزه نمایش است و حدود هزار و 100 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال شده است.

وی با اشاره به اینکه از میان هزار و 100 اثر ارسال شده 110 اثر برای حضور در بخش مسابقه جشنواره انتخاب خواهند شد، ادامه داد: جشنواره بخش بین‌المللی گسترده‌ای خواهد داشت و افراد صاحب‌نظری برای داوری‌ها انتخاب شده‌اند.

زمان برگزاری جشنواره تئاتر به‌منظور حفظ حرمت این ایام تغییر کرد

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس با یادآوری اینکه این جشنواره از 22 بهمن ماه  تا 4 اسفندماه برگزار خواهد شد، توضیح داد: به‌منظور جلوگیری از مغایرت این مراسم با ایام فاطمیه و حفظ حرمت این ایام زمان برگزاری آن تغییر کرده است.

مسئولان این جشنواره با چالش شدید مالی رو به رو هستند

آزادی‌خواه با بیان اینکه مسئولان این جشنواره با چالش شدید مالی رو به رو هستند، اظهارکرد: به گفته مسئولان در این دوره از جشنواره تئاتر فجر آرمان‌های انقلاب در نمایشنامه‌ها باتوجه به فرارسیدن40سالگی انقلاب،پررنگ خواهد شد.

توصیه نمایندگان به مسئولان جشنواره تئاتر فجر؛ از صرفه‌جویی ریالی تا رعایت حدود و ثغور اخلاقی

عضو کمیته هنر، رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس به توصیه‌ها و درخواسته‌های نمایندگان کمیته متبوعش از مسئولان جشنواره تئاتر فجر اشاره کرد و افزود: در نظر گرفتن برنامه‌های قابل‌ملاحظه درخصوص 40سالگی انقلاب در این جشن هنری، رعایت حدود و ثغور و ملاحظات فرهنگی و مذهبی، شرعی و اخلاقی با حفظ نشاط و شادابی، استفاده از ظرفیت‌های بومی و ملی، صرفه‌جویی ریالی تا حد ممکن و رعایت عدالت ازجمله توصیه‌ها و درخواست‌های نمایندگان از مسئولان بود./

پایان پیام 
آخرین اخبار