كد مطلب: 33233
تاريخ انتشار: 1 آذر 1397 ساعت 18:19

نقوی حسینی مطرح کرد؛

بن‌سلمان؛ از محاکمه برای قتل خاشقجی تا سرنگونی

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس معتقد است افکار عمومی تاب تحمل جنایت سعودی‌ها و حکومت یک قاتل در مسند قدرت یک کشور را نداشته و خواستار محاکمه بن سلمان به عنوان قاتل خاشقجی است.


سیدحسین نقوی‌حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به آشفتگی کاخ آل سعود بعد از قتل خاشقجی و احتمال سرنگون بن سلمان، گفت:  حکومت آل سعود با قرار دادن بن سلمان در مسند قدرت، آبرویی برای خود باقی نگذاشته اند.
امروز افکار عمومی این سوال را از خود می‌پرسد که چگونه ممکن است یک جانی در رأس حکومت یک کشور باشد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی در ادامه با بیان اینکه جنایت علیه خبرنگار سعودی با حمایت آمریکا و نقش آفرینی سران سعودی صورت گرفت، اظهار داشت: امروز افکار عمومی نسبت به جنایات آل سعود خدشه دار شده و مردم دنیا این سوال را از خود می پرسند که چرا یک جانی باید در رأس حکومت یک کشور باشد.

وی در ادامه با اشاره به جنایات سعودی ها در کشتار 5 هزار کودک یمنی، عنوان کرد: امروز افکار عمومی خواستار برگزاری دادگاهی برای قاتلان جمال خاشقجی است، قاتلانی که هر روزه مشغول کشتار صدها تن از مسلمانان در بسیاری از مناطق دنیا هستند.

نقوی حسینی ادامه داد: عرصه بین الملل تا به آنجا پیش رفته که قصد دارد ولیعهد سعودی را مجازات کند که در این مسیر ممکن است اتفاقات زیادی همچون تحریم عربستان، سرنگونی بن سلمان و یا چندین اتفاق دیگر رخ دهد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: امروز ادامه کار محمد بن سلمان با چالش های زیادی روبرو شده و او را در یک سکوت رسانه ای فرو برده است، با این حال خواسته ما و مردم دنیا یک چیز است و آن محاکمه قاتل در محاکم بین المللی است./

پایان پیام

آخرین اخبار