كد مطلب: 33127
تاريخ انتشار: 15 آبان 1397 ساعت 09:20

آشفتگی بلیت‌فروشی بازی پرسپولیس و السد در فینال تکرار نشود

عضو فراکسیون ورزش مجلس با انتقاد از نحوه بلیت فروشی در دیدار برگشت دو تیم السد و پرسپولیس، تأکید کرد: تجربه تلخ این بازی نباید در فینال آسیا تکرار شود و شاهد فروش بلیت تا نرخ ۴ میلیون تومان باشیم.

 


محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت یکی از حقوق تیم‌های باشگاهی به ویژه در رشته فوتبال را بلیت فروشی برشمرد و اظهار کرد: این روش در تمام دنیا پیاده می‌شود و نهادهای کمک کننده مانند اتوبوس رانی، نیروهای امنیتی و خدماتی نیز از ارائه خدمات سهم و حقوق خود را دریافت می‌کنند.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: چنانچه بلیت فروشی بر عهده باشگاه‌ها باشد تمام مسئولیت در این حوزه نیز بر عهده مدیریت باشگاه خواهد بود و در باشگاه وظیفه دارد در این حوزه پاسخگو باشد.

وی ادامه داد: اما متأسفانه در شرایط کنونی و با بی نظمی ایجاد شده هیچ نهادی پاسخگوی نحوه بلیت فروشی نیست و کسی مسئولیت صفر تا صد کار را بر عهده نمی‌گیرد.
ورزشگاه آزادی

 

نباید آشفتگی‌‎ بلیت فروشی دیدار السد با پرسپولیس تکرار شود

جمالی نوبندگانی با تأکید بر اینکه نباید اتفاقات بلیت فروشی دیدار بازی السد قطر با پرسپولیس در دیدار برگشت بازی پرسپولیس و کاشیما آندلرز تکرار شود، گفت: افزون بر واگذاری بلیت فروشی به باشگاه‌ها، صندلی‌ها نیز باید در استادیوم شماره گذاری شود و تا مانند تمام دنیا این شماره گذاری‌‎ها موجب بهبود نظارت‎ بر استادیوم‌‎ها شود.

این نماینده مردم در مجلس اضافه کرد: حتی در کشورهای توسعه یافته علاوه بر شماره گذاری صندلی‌‎ها، کارت هواداری نیز برای هواداران صادر می‌‎شود و هوادار به طور کامل در این کشورها دارای هویت است.

وی یادآور شد: متأسفانه در زمینه هواداری با استانداردهای دنیا فاصله زیادی داریم که باید در این جهت تلاش‎های جدی صورت گیرد، افزود: در رقابت‌های امروز دنیا تعداد تماشاگر بر اساس بلیت فروشی به عدد مشخص است اما در کشور ما به دلیل نابه‌سامانی‌های موجود، فروش اینترنتی و در کنار فروش در محل استادیوم به شکل آشفته و بی برنامه‌ای وجود دارد.
حضور خانواده ها در ورزشگاه آزادی

 

قول وزیر ورزش برای خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس

جمالی نوبندگانی اظهار امیدواری کرد که با خصوصی‌سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس که وزیر ورزش و جوانان قول جدی در این رابطه داده  است، مسئله بلیت فروشی دو باشگاه نیز حل و فصل شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: البته چنین اتفاقاتی و ایجاد بازار سیاه در تمام دنیا وجود دارد و هیچگاه نمی‌‎توان آن را به صفر رساند ولی ایجاد بازار سیاه به این حجم و علنی بودن آن و فروش اینترنتی بلیت در بازار سیاه توجیه پذیر نیست./

پایان پیام
آخرین اخبار