كد مطلب: 33117
تاريخ انتشار: 14 آبان 1397 ساعت 16:58

قاضی‌زاده هاشمی خبر داد:

بررسی اختلافات معاونت‌های سیاسی و سیما در شورای نظارت بر صداوسیما/ ضرورت ورود شخص رئیس سازمان به اختلافات

عضو شورای نظارت بر سازمان صداوسیما از ورود شورا به موضوع اختلافات معاونت‌های سیاسی و سیما خبر داد و تأکید کرد: شخص رئیس سازمان باید به این موضوع ورود کند.

 


سید احسان قاضی‌زاده‌هاشمی در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت با اشاره به اختلافات ایجاد شده دو معاونت سیما و سیاسی سازمان صدا و سیما، اظهار کرد: اتفاقی که در پخش خبر شبانگاهی شبکه سه و برنامه‌ حالا خورشید سیما به طور مصداقی رخ داد، شاید از این باب که در برنامه‌سازی سبک جدید و جذابی ایجاد و فضایی انتقادی، جذاب و رُک شکل بگیرد ولی این جذابیت زمانی محقق می‌شود که چنین فضایی در درون رسانه با خارج از رسانه‌‎ ایجاد شود.
زمانی که این فضا در درون یک سیستم رخ می‌‎دهد و مدیریت حاکم روابط درون سازمانی را نمی‌‎تواند به درستی تنظیم کند، چهره مناسبی به بیرون منعکس نمی‌شود

نماینده مردم فریمان و سرخس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این فضا در صدا و سیما با یک تلویزیون خارجی یا رسانه‌‎ای مستقل در فضای مجازی می‎تواند جذابیت ایجاد کند، گفت: اما زمانی که این فضا در درون یک سیستم رخ می‌‎دهد و مدیریت حاکم روابط درون سازمانی را نمی‌‎تواند به درستی تنظیم کند، چهره مناسبی از این قبیل رفتارها از صدا و سیما به بیرون منعکس نمی‌شود.

ضرورت ورود رئیس سازمان به اختلافات

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس با اعلام این خبر که اعضای شورای نظارت بر صدا و سیما درخواست کردند که این موضوع در شورا مورد بررسی قرار گیرد، افزود: ضرورت دارد که رئیس سازمان صدا و سیما شخصا به این موضوع ورود و آن را مدیریت و گزارش آن را به شورا ارائه کند.

قاضی‌زاده هاشمی یادآور شد: البته چنین مواردی مسبوق به سابقه بوده و بارها ساعت اخبار و برنامه‌های معاونت سیاسی به دلیل پخش برنامه‌های ورزشی یا سایر برنامه البته با اعلام قبلی به تعویق افتاده است ولی اینکه در لحظه ساعت خبر جابه‌جا شود، اقدام بی سابقه‌‎ای بوده است.

عضو شورای نظارت بر سازمان صدا و سیما یادآور شد: شخص رئیس سازمان صدا و سیما باید به اختلافات ایجاد شده در زیرمجموعه خود ورود کند و مدیریت این حوزه‌ را به عهده بگیرد./

پایان پیام
آخرین اخبار