كد مطلب: 33109
تاريخ انتشار: 13 آبان 1397 ساعت 09:20

محدودیت آیین‌نامه‌‌ برای مطرح شدن استفساریه مستثنی شدن شهردار برای رسیدگی در نشست این هفته صحن علنی

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس از وجود محدودیت آیین نامه برای مطرح شدن طرح استفساریه مستثنی شدن شهردار از قانون منع به کارگیری بازنشستگان تا پیش از ۲۶ آبان‌ماه خبر دادو تأکید کرد: مدیران بازنشسته باید ۲۶ آبان‌ماه سمت خود را واگذار کنند و پس از این تاریخ طرح مذکور کمکی به آن‌ها نخواهد کرد.

 


محمدرضا پور ابراهیمی داورانی در گفت‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تلاش‌های صورت گرفته برای در دستور کار قرار گرفتن یک فوریت طرح استفساریه تبصره (۱) قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان و مستثنی‌شدن شهردارتهران از این قانون، اظهار کرد: با توجه به رد دو فوریت طرح در صحن علنی مجلس و اینکه این استفساریه باید به صورت عادی در دستور کار کمیسیون اجتماعی مجلس قرار گیرد، بعید به نظر می‌‎رسد این طرح به صحن روز دو شنبه 14 آبان‌ماه برسد.

نماینده مردم کرمان و راور مجلس شورای اسلامی با یادآوری اینکه دستور هفتگى مجلس باید به ترتیب وصول طرح‌ها و لوایح از کمیسیون‌ها توسط هیأت رئیسه مجلس تهیه و پس از چاپ و توزیع بر تابلو مخصوص نصب شود و رعایت ترتیب مذکور الزامى است، گفت: با این تأکیدات آیین نامه‌ای شرایط برای در دستور قرار گرفتن طرح استفساریه ممکن نیست.

وی ادامه داد: از سوی دیگر و جدای از محدودیت‌های آیین نامه‌ای برای طرح این استفساریه در صحن، مجلس با رأی قاطعی که به رد دو فوریت این طرح داد، نشان داده است که با هرگونه استثنائی در اجرای این طرح مخالفت صریح دارد.

طرح استفساریه به مهلت قانونی 60 روزه نخواهد رسید

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: طرح استفساریه تبصره (۱) قانون اصلاح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان به مهلت قانونی تا زمان اجرای قانون نخواهد رسید و حضور افراد در این بازه زمانی غیرقانونی به شمار می‌‎آید.

عضو کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس یادآور شد: از سوی دیگر شورای نگهبان نیز باید طرح استفساریه مذکور را بررسی و به مجلس اعاده کند که خود این مسئله هم حداقل نیاز به دو هفته زمان دارد؛ بنابراین طرح استفساریه مذکور به مهلت قانونی یعنی 26 آبان‌ماه نمی‎رسد و تا آن زمان افراد مشمول قانون باید پست خود را ترک کنند./

پایان پیام
آخرین اخبار