كد مطلب: 33108
تاريخ انتشار: 13 آبان 1397 ساعت 09:18

مادامی که پتانسیل‌های ایران به دنیا معرفی نشود گردشگر جذب نمی‌شود

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس بوروکراسی را مانعی برای رونق گردشگری دانست و گفت: مادامی که پتانسیل‌های ایران به دنیا معرفی نشود گردشگر وارد کشور نمی‌شود.

 


سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به لزوم معافیت صنعت گردشگری از پرداخت مالیات، گفت: اگرچه نمایندگان با تخفیف 30 درصدی فعالیت های گردشگری در مناطق تجاری- صنعتی موافقت کرده اند اما بهتر است این مهم به سایر مناطق نیز تعمیم داده شود.

توسعه زیرساخت‌ها از معافیت‌های مالیاتی در رونق گردشگری موثرتر است

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی افزود: اگرچه معافیت مالیاتی در حوزه صنعت گردشگری یکی از اساسی ترین گام‌ها برای رونق این صنعت است اما برای توسعه گردشگری ایجاد زیرساخت‌ها همانند ساخت هتل‌، مراکز اقامتی، ساخت جاده ایمن و... اثرگذارتر است. گردشگر به دنبال آسایش و آرامش است بنابراین درصورتی که نتواند نیازهای خود را برطرف کند تجربه خود از سفر به ایران را از طریق شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته و جهانیان را از نبود امکانات و زیرساخت ها مطلع می‌کند.

گردشگری؛ سرمایه‌گذاری کم و بازده بالا

وی با بیان اینکه درآمد حاصله از صنعت گردشگری در عین سرمایه گذاری کم بسیار بالاست، اظهار کرد: در حال حاضر مالیات یکی از درآمدهای اساسی دولت است در نتیجه علیرغم اینکه معافیت های مالیاتی در صنعت گردشگری می تواند در کاهش هزینه ها موثر باشد اما برای این مهم باید با دقت عمل بیشتری تصمیم گیری کرد.
در برخی مواقع فرآیند واگذاری زمین و ... به قدری طولانی است که سرمایه گذار عطا فعالیت در حوزه گردشگری را به لقایش می‌بخشد. مسئولان باید به نقش زیرساخت‌ها و امکانات برای اسکان یا جابه‌جایی گردشگران توجه ویژه داشته باشند

مادامی که پتانسیل‌های ایران به دنیا معرفی نشود گردشگر جذب نمی‌شود

طباطبایی‌نژاد با اشاره به ضرورت گسترش فرهنگ گردشگری، بیان کرد: در توسعه و رونق گردشگری عوامل بسیاری اثرگذار هستند اما ایجاد زیرساخت‌ها، معرفی ظرفیت‌ها و جاذبه های گردشگری از همه موثرتر است مادامی که پتانسیل های ایران به دنیا معرفی نشود گردشگر وارد کشور نمی‌شود؛ در حال حاضر استفاده از ظرفیت شبکه های اجتماعی و فضای مجازی می تواند در این امر نقش بسیار مهمی داشته باشد.

بوروکراسی مانع رونق گردشگری است

وی تاکید کرد: درصورتی که قوانین دست و پاگیر و بوروکراسی اداری کاهش پیدا کند انگیزه سرمایه گذاران برای سرمایه گذاری و ایجاد زیرساخت در حوزه گردشگری افزایش پیدا می‌کند درحال حاضر سرمایه گذاران برای دریافت مجوز برای ساخت مراکز اقامتی، خرید زمین و... با موانعی روبه‌رو هستند که انگیزه آنها را برای فعالیت در این حوزه کاهش می‌دهد.

عضو هیات رییسه کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به وضعیت سرمایه گذاری در صنعت گردشگری اردستان، خاطرنشان کرد: در برخی مواقع فرآیند واگذاری زمین و ... به قدری طولانی است که سرمایه گذار عطا فعالیت در حوزه گردشگری را به لقایش می‌بخشد. مسئولان باید به نقش زیرساخت‌ها و امکانات برای اسکان یا جابه‌جایی گردشگران توجه ویژه داشته باشند تا زمانی که این بخش از گردشگری مغفول بماند نمی‌توان نتیجه و ثمره‌ای از این عرصه به دست آورد./

پایان پیام
آخرین اخبار