كد مطلب: 33105
تاريخ انتشار: 13 آبان 1397 ساعت 09:16

مقابله آمریکا با دیوان بین‌المللی دادگستری

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: دستگاه دیپلماسی باید موضوع تحریم ها و نقض حکم لاهه از سوی آمریکایی ها را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کند.

محمدعلی پورمختار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، با اشاره به حکم دیوان بین‌المللی دادگستری لاهه در خصوص اقدامات آمریکایی ها علیه کشورمان، گفت: رای دادگاه لاهه حکم قضایی بوده و برای همه کشورهایی که عضو سازمان ملل هستند لازم الاجراء است از رو آمریکا نیز شامل آن می شود.

نماینده مردم کبودرآهنگ و بهار در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: باید یادآور شد ایالات متحده بر مبنای تصمیم دادگاه لاهه نباید برای مجوز مبادلات مالی و انتقال پول کشورمان حکم و تحریمی صادره کند که تحریم های مذکور در واقع نقض صریح این حکم است.

الزام ورود دستگاه دیپلماسی برای پیگیری حکم لاهه علیه آمریکا

وی با بیان اینکه طی چند وقت گذشته مشاهده شده که آمریکایی ها از همه معاهداتی که برایشان نفعی نداشته خارج شده اند، ادامه داد: از این رو ممکن است دستور موقت دیوان دادگستری عملیاتی نشود اما در مقابل دستگاه دیپلماسی کشورمان باید اقدامات ویژه و گسترده ای را برای مقابله با واشنگتن انجام دهد.

طرح اعمال تحریم های ثانویه و نقض رای دادگاه لاهه در سازمان ملل ضروری است

این نماینده مردم در مجلس دهم تصریح کرد: به عنوان مثال باید موضوع تحریم ها و نقض حکم لاهه را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کنند و همچنین سایر کشورهای دیگر را برای مواجه با اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا همراه کنند.
باید موضوع تحریم ها و نقض حکم لاهه را در شورای امنیت سازمان ملل مطرح کنند و همچنین سایر کشورهای دیگر را برای مواجه با اقدامات ضد حقوق بشری آمریکا همراه کنند

ایالات متحده درصدد دامن زدن به سیاست ایران هراسی است

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آمریکایی ها چندی پیش نیز چند شخص حقیقی و شرکت های حقوقی را تحریم کردند تا از این طریق سیاست ایران هراسی را دامن بزنند، خاطرنشان کرد: در واقع دولتمردان این کشور می خواهند با اقدامات سیاسی-رسانه ای به کشورهای دنیا اعلام کنند که نزدیک شدن به ایران برایشان خطرناک است در صورتی که طرح نقض قوانین ایالات متحده در سازمان ملل و دیگر مجامع بین المللی می تواند دستاویز خوبی برای مقابله با زورگویی های آمریکا باشد./
آخرین اخبار