كد مطلب: 33060
تاريخ انتشار: 1 آبان 1397 ساعت 08:49

لزوم نظارت بر مدارس ابتدایی توسط آموزش و پرورش برای حذف آزمون های زاید

سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس گفت: برگزاری آزمون های بی خاصیت در دوره ابتدایی هیچ نفعی برای دانش آموزان در این دوره ندارد.

 


سید حمایت میرزاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص حذف آزمون های زاید از مدارس ابتدایی و لزوم نظارت و کنترل بر مدارس ابتدایی توسط آموزش و پرورش گفت: سخنانی که وزیر آموزش و پرورش در خصوص حذف آزمون های زاید در دوره ابتدایی، حذف مدارس خاص و یکسان کردن آنها و کنکور مورد تایید اعضای کمیسیون آموزش مجلس است.

لزوم ایجاد راهکارهایی برای حذف آزمون های زاید در دوره ابتدایی

نماینده مردم گرمی در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: آموزش و پرورش در وهله اول باید در اجرای این قوانین در خط مقدم قرارگیرد و سریعا راهکارهای جلوگیری از برگزاری این آزمون ها که هیچ نفعی برای دانش آموزان علی الخصوص دوره ابتدایی ندارد را تدوین کرده و در مدارس اجرایی کند.

مدارس خاص، آفتی در سیستم آموزشی کشور

وی ادامه داد: اگر آموزش و پرورش از آفت بودن مدارس خاص صحبت می کند، باید سریعا و صراحتا حذف این مدارس را در اولویت قرار دهند و به نفع نظام آموزشی اقدام کنند که بطور جد اعضای کمیسیون آموزش مجلس از این اقدامات وزارت آموزش و پرورش دفاع و حمایت می کند.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: هم اکنون وزارت آموزش و پرورش و شخص وزیر باید قوانین را اجرا کند و صحبت ها را پایان دهند و اگر خواستار بهبودی شرایط آموزشی کشور هستند، سریعا حرف را تبدیل به عمل کنند و از برگزاری آزمون های زاید در مدارس ابتدایی جلوگیری بعمل آورند.

میرزاده در ادامه تاکید کرد:: برگزاری آزمون های بی خاصیت در دوره ابتدایی هیچ نفعی برای دانش آموزان در این دوره ندارد و باید تلاش شود که در این دوره بجای برگزاری آزمون، مهارت های زندگی به آنها آموزش داده شود.

راه های سوء استفاده مالی از خانواده ها در آموزش و پرورش مسدود شود

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در خاتمه تاکید کرد: وزارت آموزش و پرورش به عنوان متولی امر آموزش و پرورش در کشور وظیفه دارد که موانع آموزش صحیح در کشور را مرتفع کند تا سبب سوء استفاده برخی برای بدست آوردن منابع مالی از خانواده دانش آموزان نشود و هم چنین اعضای کمیسیون آموزش مجلس نیز از طرح هایی سبب ارتقای فضای علمی و آموزشی در کشور می شود را قاطعانه حمایت می کند./

پایان پیام
آخرین اخبار