كد مطلب: 33053
تاريخ انتشار: 29 مهر 1397 ساعت 09:26

افزایش نرخ سود بانکی در سایه بی توجهی بخش نظارتی بانک مرکزی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:نظارت ضعیف بانک مرکزی باعث شده بانک ها نرخ های سود را افزایش دهند و این موضوع فعالان اقتصادی را با مشکل جدی روبرو می کند.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌ و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره افزایش نرخ سود بانکی در برخی از بانک های کشور، گفت: با وجود اینکه در مصاحبه های قبلی نیز تاکید کردم افزایش نرخ سود بانکی به زیان بخش تولید است اما برخی از بانک ها نرخ سود بانکی را در مدت اخیر افزایش دادند.


رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با انتقاد از بالا رفتن نرخ سود بانکی ادامه داد:نرخ های سود بانکی که بالاتر از نرخ مصوب شورای پول و اعتبار بوده غیرقابل قبول است .

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت:نظارت ضعیف بانک مرکزی باعث شده بانک ها نرخ های سود را افزایش دهند و این موضوع فعالان اقتصادی را با مشکل جدی روبرو می کند.

محمدرضا پورابراهیمی در ادامه گفت وگوی خود با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت تصریح کرد: موضوع تخلف بانک ها در زمینه افزایش نرخ سود بانکی در کمیسیون اقتصادی مجلس پیگیری می شود و باید در این رابطه سیستم بانکی کشور جوابگو باشد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بررسی ایرادات لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری- صنعتی، اصلاح محدوده سه منطقه آزاد تجاری – صنعتی و ایجاد مناطق ویژه اقتصادی اعاده شده از شورای محترم نگهبان از دستور کارهای جلسات کمیسیون اقتصادی در هفته جاری است./

پایان پیام
آخرین اخبار