كد مطلب: 33045
تاريخ انتشار: 29 مهر 1397 ساعت 09:19

۷۵ درصد چالش‌های سیاسی و اقتصادی کشور ناشی از سیاست‌های ترامپ

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس ۷۵ درصد چالش‌های سیاسی و اقتصادی کشور را ناشی از سیاست‌های ترامپ می‌داند و معتقد است: دولت روحانی مسئول ۲۵ درصد این مشکلات است.

 


غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح عملکرد دولت حسن روحانی به ویژه با وجود تغییرات عمده در شرایط سیاست داخلی و خارجی، گفت: هفتاد و پنج تا هشتاد درصد بحران‌های کنونی کشور ناشی از سیاست‌های ترامپ و دولت آمریکا و غیرقابل انکار است اما حدود بیست و پنج درصد نیز ناشی از عدم تدبیر درست و سیاست‌های دولت کهنه می‌دانم.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آقای روحانی با موفقیت‌های چهار سال دولت نخست خود غره شد و با همان سرداران در دولت دوم خود کارش را آغاز کرد در حالیکه شرایط دولت دوازدهم با دولت یازدهم خیلی متفاوت بود، دولت برای دور دوم خود می‌بایست از ظرفیت جوانان متخصص بهره‌مند می‌شد.


وی افزود: ایجاد زحمت‌های تحریمی ظالمانه و بسیار بدکینانه ترامپ را نمی‌توان نادید کرد لذا این موضوع در کنار عدم خانه تکانی دولت روحانی برای دور دوازدهم سبب شد تا با خستگی و کهنگی وارد دولت دوم خود شود، رفتارهای دولت آقای روحانی برای دور دوم شناسایی شده بود لذا مزاحمان داخلی و خارجی توانستند برای ایجاد زحمت برنامه‌ریزی دقیقی کند.

جعفرزاده ایمن‌آبادی معتقد است: متاسفانه دولت در حین درگیری با برخی چالش‌ها تدبیر اقتصادی اتخاذ نکرد، اصلاح نظام بانکی، مالیاتی، گمرکی و اداری از جمله اقداماتی بود که به آنها در دولت دوازدهم توجهی نشد بنابراین این موضوعات در چهار سال دوم گریبانگیر دولت شد.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از سوی دیگر غده چرکین سرطانی مانند ترامپ مقابل دولت روحانی قرار گرفت لذا به هیچ عنوان نتوانست خود را در برابر این سیاست‌ها دولت را واکسینه کند بنابراین حدود هفتاد و پنج درصد شرایط سیاسی و اقتصادی کشور ناشی از رفتارهای دولت ترامپ و مابقی مربوط به خستگی دولت روحانی است./

پایان پیام

آخرین اخبار