كد مطلب: 33043
تاريخ انتشار: 29 مهر 1397 ساعت 09:16

دولت پاکستان مسئولیت حادثه میرجاوه را نپذیرفته است

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس با تاکید بر اینکه دولت پاکستان مسئولیت حادثه میرجاوه را نپذیرفته است، گفت: از طریق دیپلماسی عمومی و ظرفیت‌های محلی باید پیگیر مرزبانان ربوده شده در میرجاوه باشیم.

 


محمدنعیم امینی فرد در گفت‌‎وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص آخرین اخبار و اطلاعات پیرامون ربوده شدن 12 مرزبان در میرجاوه، گفت: اطلاعات جدیدی در مورد این سربازان ربوده شده در دست نیست ضمن آنکه دولت پاکستان مسئولیت این حادثه و حضور مرزبانان ربوده شده در خاک پاکستان را نپذیرفته است.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، دلگان، فنوج، لاشار، بنت و آشار در مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: دولت جمهوری اسلامی و دولت پاکستان هر دو مسئول جام این مرزبانان ربوده شده هستند اما ما تاکید داریم که این مرزبانان در خاک پاکستان هستند لذا دولت پاکستان باید تمام همکاری با ایران را داشته باشد.

وی افزود: پاکستان از حاکمیت ضعیفی در برخی از نقاط مرزی با ایران برخوردار است، متاسفانه در بخش‌های از مرز ایران با پاکستان و افغانستان، همسایگان ما تسلطی بر این مناطق ندارند.
در بخش‌های از مرز ایران با پاکستان و افغانستان، همسایگان ما تسلطی بر این مناطق ندارند.

امینی فرد یادآور شد: علاوه بر دولت از طریق ارتباطات محلی و با استفاده از ظرفیت مرزنشینان باید این موضوع را پیگیری کرد زیرا مردم منطقه میرجاوه و مرزنشینان پاکستانی در این منطقه هر دو از قوم بلوچ هستند و ریشه ایرانی دارند همانگونه که پیش از این هم از این ظرفیت‌ها استفاده شده است.

رئیس مجمع نمایندگان سیستان و بلوچستان در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در هفته جاری مجمع نمایندگان جلسه‌ای پیرامون ربوده شدن این مرزنشینان خواهد داشت./

پایان پیام
آخرین اخبار