كد مطلب: 32924
تاريخ انتشار: 15 مهر 1397 ساعت 13:35

پژمانفر: مردم را نباید تهدید کرد/ دکتر لاریجانی: تهدید پیامک‌های ارسالی به نمایندگان است

رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر پژمانفر مبنی بر تهدید و ترساندن مردم گفت: تهدید پیام‌هایی است که از بیرون از طریق پیامک به نمایندگان فرستاده می‌شود.

 نصرالله پژمانفر در نشست علنی امروز (یکشنبه 15 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکری با استناد به ماده 18، 22 و 196 آیین‌نامه داخلی مجلس خطاب به دکتر لاریجانی گفت: بر اساس ماده 22 اداره مناسب جلسات صحن بر عهده رئیس مجلس است و باید به نحو صحیح اداره شود. شما در بین صحبت‌های نقوی حسینی وارد شدید و صحبت‌های وی را قطع کردید و خلاف آیین‌نامه عمل کردید.

نماینده مردم مشهد و کلات در مجلس شورای اسلامی خطاب به دکتر لاریجانی با انتقاد از اینکه چرا مردم را نامحرم تلقی می‌کنید، افزود: امروز شما جلسه غیرعلنی تشکیل دادید؛ در جلسات غیرعلنی خیلی از مسائل مطرح می‌شود و حق مردم است که در جریان امور و تصمیمات مجلس قرار گیرند.

وی ادامه داد: مردم امروز نگران هستند و جلوی مجلس تجمع کردند، باید تریبون باز باشد و رادیو و تلویزیون به صورت علنی جلسات را پوشش دهند، اینکه شما می‌خواهید مردم را بترسانید درست نیست نباید از یک سوراخ دوبار گزیده شویم، در موضوع برجام گفتند همه مشکلات مردم مانند اشتغال و آب حل می‌شود، مردم در حال حاضر نگران هستند، آیا با FATF مشکلات اقتصادی مردم حل می‌شود، چرا مسئولان شفاف صحبت نمی‌کنند.

دکتر لاریجانی در پاسخ به تذکر این نماینده گفت: از اینکه وارد صحبت آقای نقوی حسینی شدم از وی عذرخواهی می‌کنم.

رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نقوی حسینی در جریان تصویب برجام در مجلس گذشته حضور داشتند، ادامه داد: مشروح مذاکرات مجلس در مورد برجام 4 ساعت به طول انجامید و کمیسیون برجام تشکیل و 15 تا 16 ساعت در مورد این موضوع بحث شد؛ همچنین جلسات زیادی در فراکسیون‌ها تشکیل شد و سپس برجام در دبیرخانه شورای عالی امنیت ملی بررسی شد، در واقع برای بررسی برجام تمامی مسیرها طی شد.

وی یادآور شد: اینکه شما می‌گویید در جلسه غیرعلنی افراد را ترساندم واقعیت ندارد، در جلسه غیرعلنی حرفی نزدم که نمایندگان را بترسانم و تنها نقطه‌ای که از طرف مقام معظم رهبری مطرح شد را به ایشان یادآوری کردم بنابراین تهدیدی در کار نبوده است، تهدید پیام‌هایی است که از بیرون از طریق پیامک به نمایندگان فرستاده می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: مجلس فعلی بالغ تر از آن است که با 4 پیام نظرش تغییر کند./

پایان پیام
آخرین اخبار