كد مطلب: 32901
تاريخ انتشار: 11 مهر 1397 ساعت 13:55

احتمال کاهش نرخ ویزای اربعین با تغییرات اخیر قیمت ارز

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس از برگزاری نشست فراکسیون متبوعش با مسئولان ستاد اربعین به منظور تعیین نرخ ویزای اربعین با توجه به نوسانات بازار ارز و پایین آمدن نرخ دلار خبر داد.

 


احد آزادی‌خواه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به نوسانات نرخ ارز و پایین آمدن نرخ دلار در برابر ریال طی روزهای اخیر، عنوان کرد: فراکسیون حج و زیارت مجلس برنامه دارد با دعوت از مسئولان  و دست اندرکاران ستاد اربعین در موضوع رقم تعیین شده برای اخذ ویزای عراق در ایام اربعین تجدید نظر کند و احتمال دارد در این تصمیم بازنگری شود.

لغو ویزای اربعین امسال ممکن نیست

نماینده مردم ملایر در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: یکی از مهم‌‎ترین موضوعاتی که فراکسیون بر آن تأکید داشت ولی امسال شدنی نشد، لغو ویزای اربعین بود که امیدواریم با مذاکرات سازنده‎تر این مهم برای سال‌های آتی محقق شود.

 

بیشتر بخوانید:

ورود زوار بدون روادید به خاک عراق در ایام اربعین حسینی(ع) چه مجازاتی دارد؟

 

وی افزود: در مقطع کنونی در نظر گرفتن رقم 377 هزار تومانی برای اخذ ویزای اربعین که رقمی حدودا سه برابر ویزای سال گذشته است، برای زوار سید الشهداء که عمدتا از قشر متوسط و پایین جامعه هستند، رقم سنگینی است و بسیاری از زوار توان پرداخت آن را ندارند.

سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس تصریح کرد: نشست فراکسیون حج و با مسئولان دبیرخانه ستاد اربعین هفته آینده فقط با موضوع تعیین نرخ ویزا برگزار خواهد شد و راهکارهای کاهش قیمت ویزا در این نشست مورد بررسی قرار می‌گیرد.

امنیت زائر بدون روادید در مخاطره است

آزادی‌خواه با تأکید بر اینکه نباید اجازه داد زوار به هیچ عنوان بدون ویزا وارد خاک عراق شوند، افزود: یکی از تقاضاهای با اهمیت جلوگیری از خروج زائر بدون روادید است چراکه امنیت و جان زائر با این شکل به خطر می‌افتد.

هیچکس مسئولیتی در قبال زواری که بدون ویزا وارد خاک عراق شوند، ندارد

رئیس فراکسیون حج و زیارت مجلس یادآور شد: نه تنها دولت ایران بلکه دولت عراق هم مسئولیتی در قبال فرد بدون روادید در خاک عراق ندارد و حتی برای آن مجازات‎هایی نیز در نظر می‌‎گیرد./

پایان پیام
آخرین اخبار