كد مطلب: 32896
تاريخ انتشار: 11 مهر 1397 ساعت 13:46

دلار آمریکا از معادلات اقتصادی ایران و اروپا حذف شود

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه دلار آمریکا از معادلات اقتصادی ایران و اروپا حذف شود، گفت: ترامپ صلاح خود و مردم آمریکا را نمی‌داند.

محمد وحدتی هلان  در نطق میان دستور خود، گفت:  امروزه افزایش آگاهی و شناخت ملت‌ها از استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا باعث رسوایی و خنثی شدن پی در پی توطئه های آمریکا در جهان شده است دونالد ترامپ جهت خروج از انزوای سیاسی و اعاده حیثیت از دست رفته خود به ترفندهای مختلف متوسل شده  و با شعار آزادی حقوق بشر در پی مواجه با اشتباهات خود بوده در حالیکه با حمایت از تروریسم، مردم بی گناه و کودکان معصوم را به کشتن می دهد.

ترامپ صلاح خود و مردم آمریکا را نمی‌داند

نماینده بستان آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: آری، آقای ترامپ سیستم‌های غیرمعقول و غیردیپلماتیک شما نشان می دهد که صلاح خود و مردم آمریکا را تشخیص نمی‌دهید لذا به شما توصیه می کنم پایبند قوانین و مقررات بین المللی باشید، خود را قیم مردم جهان ندانید، نیروی نظامی و صلاح های خود را از اقصی نقاط جهان به آمریکا برگردانید، از حمایت تروریست‌ها دست بردارید و به اصلاح تشنجات داخلی خود بپردازید و بدانید تا زمانی که توطئه بر علیه جمهوری اسلامی ایران، مسلمانان و مستضعفین جهان را ادامه می دهید خواب راحت برای شما حرام خواهد بود.

ترامپ در سیاست تحریم و فشار علیه کشورهای مختلف جهان تجدیدنظر نماید

وی خطاب به مردم آمریکا، بیان کرد: برای حفظ عزت خود امروز بایستی با فشارهای داخلی علیه ترامپ او را وادار کنید تا سیاست های داخلی و خارجی خود را اصلاح کند، به معاهدات و مقررات بین المللی پایبند باشد، در سیاست تحریم و فشار علیه کشورهای مختلف جهان تجدیدنظر نماید وگرنه با عکس العمل شدید دنیا یعنی تحریم آمریکا توسط کشورهای جهان روبه رو خواهد شد، برشماست برای آینده خود و آمریکا فکر اساسی کنید.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی خطاب به رئیس جمهور اظهار کرد:  برای سفر شما و هیات دولت به استان آذربایجان شرقی و شهرستان بستان آباد و سفر اخیر آقای نوبخت و مجمع نمایندگان جهت بازدید از پروژه میانه، بستان آباد تبریز و موضع گیری های شما در سازمان ملل متحد که منجر به همراه شدن اکثر کشورهای جهان با ایران و انزوای سیاسی آمریکا و متحدانش شد تشکر می کنم.

به منظور مقابله با توطئه های آمریکا بدون وقفه دپیلماسی خارجی را فعال کنید

وحدتی ادامه داد: برای ادامه مقابله با توطئه های آمریکا و اعمال تحریم ها بدون وقفه دپیلماسی خارجی را فعال نموده و نسبت به تشکیل اتحادیه کشورهای آسیایی با اولویت کشورهای دوست، همسایه و همسو اقدام کنید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با تشکیل جلساتی با کشورهای اروپایی مبادلات سیاسی و اقتصادی را گسترش دهید و در ادامه با تاکید بر اجرایی شدن گزینه اولِ روی میز ایران یعنی خارج کردن کامل دلار آمریکا از معادلات اقتصادی به اجرای گزینه دوم یعنی تحریم خرید اجناس و کالاهای آمریکایی در بین کشورهای موردنظر اقدام نمائید.
آخرین اخبار