كد مطلب: 32889
تاريخ انتشار: 10 مهر 1397 ساعت 10:56

ادامه روند کاهشی نرخ ارز تا دستیابی به میانگین مناسب

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس، گفت: باید روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد تا به یک میانگین مناسب دست یابد و صرافی ها و بانک ها برای کنترل بازار به بانک مرکزی کمک می کنند.

غلامرضا تاجگردون در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به روند کاهشی نرخ ارز، گفت: مقرر شده بانک مرکزی براساس اختیارات واگذار شده مداخله بیشتری در بازار ارز کند، چراکه پیش از این بانک مرکزی در خصوص ارز و ذخایر ارزی ملاحظاتی داشت.

رییس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای، با بیان اینکه اختیارات لازم به بانک مرکزی برای اینکه به عملیات های جدید پولی ورود کند تفویض شده است، افزود: پیش بینی می شود که اگر اتفاق خاصی رخ ندهد و بانک مرکزی بتواند به خوبی بازار را مدیریت کند روند کاهشی نرخ ارز ادامه یابد تا به یک میانگین مناسب دست یابد.

صرافی ها و بانک ها برای کنترل بازار به بانک مرکزی کمک می کنند

وی ادامه داد: رسیدن نرخ ارز به رقم مناسب کمی زمان می برد، چراکه پرشی در بازار ارز اتفاق افتاده که باید تزریقاتی در آن انجام شود.

نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه با تصمیمات اتخاذ شده اخیر شاهد کاهش نرخ ارز در کشور خواهیم بود، تصریح کرد: یکی از ابزارهای بانک مرکزی صرافی ها و بانک ها هستند و بانک مرکزی صرافی های مطمئن و بانک هایی که فعالیت ارزی را انجام می دهند را وارد کرده تا در بازار به بانک مرکزی کمک کنند.
آخرین اخبار