كد مطلب: 32858
تاريخ انتشار: 7 مهر 1397 ساعت 08:45

غفلت از دانشگاه فرهنگیان امتیازی منفی در کارنامه دولت یازدهم

عضو کمیسیون آموزش مجلس جدیدالتاسیس بودن و غفلت دولت یازدهم از دانشگاه فرهنگیان را از عوامل موثر در کمبود عضو هیات علمی این دانشگاه دانست.

 


محمدمهدی زاهدی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با بیان اینکه برخی در آموزش و پرورش شرایط و رزومه مناسبی برای جذب به عنوان عضو هیات علمی دارند، گفت: دانشگاه فرهنگیان و آموزش و پرورش زیر مجموعه‌های یک وزارت‌خانه هستند بنابراین وزیر آموزش و پرورش به راحتی می‌تواند تصمیم بگیرد کسانی که با مدرک دکتری در آموزش و پرورش مشغول بوده و دارای رزومه علمی، تخصصی و تعهدی مناسبی هستند را به عنوان عضو هیات علمی برای دانشگاه فرهنگیان جذب کند.

نیازی به فراخوان عمومی جهت جذب عضو هیات علمی برای دانشگاه فرهنگیان نداریم

نماینده مردم راور و کرمان در مجلس شورای اسلامی، با تاکید بر اینکه نیازی به فراخوان عمومی برای جذب عضو هیات علمی برای دانشگاه فرهنگیان نداریم، افزود: در حال حاضر شرایط جذب بیش از 400 عضو هیات علمی در آموزش و پرورش وجود دارد.

وی ادامه داد: بی شک نیروهای متخصص و باتجربه ای در بدنه آموزش و پرورش مشغول هستند که سابقه و کارنامه کاری درخشانی دارند و  اثربخشی آنها بسیار بیشتر از نیروهایی است که از بدنه آموزش و پرورش نیستند.

این نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: لازم نیست در دانشگاه فرهنگیان به عنوان مثال در رشته ریاضی افرادی را تربیت کرد که از نظر سواد ریاضی مانند فرد لیسانسه‌ای باشد که در یکی از دانشگاه‌های معمولی وزارت علوم مشغول است بلکه در دانشگاه فرهنگیان تنها آموزش ریاضی مهم است نه سرفصل های رشته ریاضی که در دانشگاه ها تدریس می شود.

جدیدالتاسیس بودن دانشگاه فرهنگیان  یکی از عوامل موثر در کمبود عضو هیات علمی

زاهدی جدیدالتاسیس بودن دانشگاه فرهنگیان را یکی از عوامل موثر در کمبود عضو هیات علمی این دانشگاه دانست و گفت: متاسفانه در دولت اول تدبیر و امید کمترین توجه به این دانشگاه شد به گونه‌ای که در تمامی مدت با سرپرست اداره می‌شد و سالانه تعداد دانش آموزان رو به کاهش بود.

غفلت از دانشگاه فرهنگیان امتیازی منفی در کارنامه دولت یازدهم

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، افزود: کاهش تعداد دانشجو در این دانشگاه به گونه‌ای بود که در سال 91 دارای 25 هزار دانشجو و در سال 96 به حدود 3 هزار و 500 دانشجو رسید؛ اگر بخواهیم یک امتیاز منفی به کارنامه آقای دولت یازدهم بدهیم به طور حتم عدم توجه به دانشگاه فرهنگیان است./

پایان پیام
آخرین اخبار