كد مطلب: 32793
تاريخ انتشار: 27 شهریور 1397 ساعت 11:55

نانواکناری:

سازمان ملل باید به موضوع بستن دفتر ساف و لغو اقامت سفیر فلسطین در واشنگتن ورود کند

عضو کمیسوین امنیت ملی مجلس با اشاره به لغو اقامت سفیر فلسطین و بسته شدن سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن، گفت: این موضوع باید در سازمان ملل طرح و پیگیری شود.

 


ولی‌الله نانواکناری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت در توضیح چگونگی پیگیری موضوع بستن دفتر سازمان آزادیبخش فلسطین در واشنگتن و لغو مجوز اقامت سفیر فلسطین در آمریکا، گفت: بسته شدن سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) و لغو مجوز اقامت سفیر فلسطین را می‌توان در سازمان ملل متحد و سازمان همکاری‌ کشورهای اسلامی در صورت اجماع نظر همه سران کشورهای اسلامی، پیگیری کرد.

بستن دفتر ساف و لغو اقامت سفیر فلسطین در واشنگتن با هدف حمایت از صهیونیست‌ها

نماینده مردم بابلسر و فریدون‌کنار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: صهیونیست‌ها فرزند نامشروع آمریکا هستند در نتیجه آمریکایی‌ها هر اقدامی را برای تقویت این پشتیبانی انجام خواهند داد و هیچ ابایی هم از این کار خود ندارند.

وی افزود: کشتار مردم مظلوم فلسطین در نوار غزه نیز با حمایت آمریکایی‌ها بود، در صورتی که آمریکا از صهیونیست‌ها حمایت نکند میزان قتل، غارت‌ها و تعداد آوارگان کاهش پیدا می‌کند. این اقدام اخیر مبنی بر لغو مجوز اقامت سفیر فلسطین در واشنگتن هم به جهت حمیات از صهیونیست‌ها صورت گرفته است.

نانواکناری یادآور شد: این اقدام خصمانه و ظالمانه قطعا از طرف جمهوری اسلامی محکوم است و از مسئولان نظام جمهوری اسلامی به ویژه وزارت امور خارجه درخواست داریم تا موضوع را در سازمان ملل متحد پیگیری کنند.

ضرورت اجماع نظر تاثیرگذار کشورهای اسلامی برای حمیات از فلسطینیان

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی که سران کشورهای اسلامی نظر واحد و مساعد نسبت به فلسطین داشته باشند، می‌توان در جهت بهبود وضعیت آوارگان، تثبیت حاکمیت مردم فلسطین و باز شدن سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) گام موثر باشد.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ دولت آمریکا پس از اتخاذ سلسله تدابیر ظالمانه در حق فلسطینی‌ها و قطع کردن کمک‌های مالی خود این بار سفیر فلسطین را اخراج کرد. سازمان آزادیبخش فلسطین (ساف) اعلام کرد، مقامات آمریکایی مجوز اقامت خانواده سفیر فلسطین را لغو کرده و به رغم اینکه مجوز اقامت خانواده این سفیر تا ۲۰۲۰ اعتبار دارد از آنها خواستند فورا خاک آمریکا را ترک کنند.

گفتنی است؛ دولت رئیس جمهوری آمریکا اخیرا به طور رسمی تعطیلی دفتر هیئت دیپلماتیک فلسطین در واشنگتن را اعلام کرد و این اقدام را با بهانه مذاکره نکردن مستقیم مقامات تشکیلات خودگردان فلسطین با رژیم اسرائیل و مخالفت با مذاکره با دولت ترامپ دانست./

پایان پیام
آخرین اخبار