كد مطلب: 32770
تاريخ انتشار: 23 شهریور 1397 ساعت 18:10

اقدامات دادگاه های امریکا علیه ایران قلدری است تا حقوقی

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس، دادگاه‌های آمریکا صلاحیت محکومیت ایران به اقدامی که در آن هیچ نقشی نداشته را ندارد محکومیت به پرداخت ۱۰۴میلیون دلار غرامت هیپ ارزش و اعتبار حقوقی ندارد.

 


یحیی کمالی‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص محکومیت ایران به پرداخت 104 میلیون دلار غرامت به دلیل حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در ظهران عربستان سعودی، گفت: دادگاه‌های آمریکایی صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارند، کما اینکه ایران در این موضوع نقش نداشته است.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: در صورتی هم طبق دلایل و شواهد و قراین ایران در این اتفاق نقشی داشته باشد، دادگاه‌های آمریکا صلاحیت رسیدگی به این موضوع را ندارند.

وی افزود: حکمی که صادر شده خلاف قانون است و ارزش و اعتبار حقوقی ندارد، مگر آنکه از جنبه قلدرمآبانه که تا امروز هم دنبال کردند، به این موضوع بپردازند و افکار عمومی را علیه ایران تجمیع کنند.

کمالی‌پور معتقد است: آمریکا و عربستان با استفاده از این حکم نمی‌توانند اقدامی علیه جمهوری اسلامی ایران انجام دهند، البته امکان دارد منافع ایران در آمریکا یا عربستان را تحت تاثیر این حکم در معرض خطر قرار دهند و از این جهت به ایران فشار بیاورند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی، تاکید کرد: با محکومیت ایران به پرداخت 104 میلیون دلار غرامت بابت اتفاقی که هیچ نقش و دخالتی در آن نداشتیم، هیچ اقدام قانونی نمی‌توانند علیه جمهوری اسلامی انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه‌ملت؛ عربستان سعودی و آمریکا با همکاری یکدیگر مدعی دست داشتن ایران در حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در «ظهران» شده و تهران را به پرداخت غرامت محکوم کردند، از این رو یک قاضی فدرال آمریکا در واشنگتن ایران را به پرداخت ۱۰۴ میلیون دلار غرامت به خانواده قربانیان حمله به پایگاه نظامیان آمریکایی در ظهران عربستان محکوم کرد.

گفتنی است؛ در حالی قاضی «برلی هاول» این حکم را صادر کرد که نماینده ای از ایران برای دفاع در دادگاه حاضر نشده بود./

پایان پیام
آخرین اخبار