كد مطلب: 32753
تاريخ انتشار: 20 شهریور 1397 ساعت 16:01

زمین‌گیر شدن گردشگری داخلی با پرواز قیمت بلیت هواپیما

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است با وجود افزایش قیمت بلیت هواپیما، قشر متوسط و ضعیف جامعه که هر چند سال یک بار می‌توانست برای سفر هزینه کند، از این فرصت محروم می شود.

 


علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت درباره تاثیر قیمت بلیت‌های هواپیما بر صنعت گردشگری داخلی گفت: اگرچه در کشور ما یک عده خاص می‌توانند از امکانات هوایی برخوردار شوند ولی باید برای آن جامعه کوچکی از متقاضیان که در زمان‌های خاص تمایل به استفاده از سفرهای هوایی دارند، تمهیدات لازم اندیشیده شود.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی افزود: این روزها صنعت گردشگری شرایط سخت و بحرانی را سپری می‌کند و تغییرات روزانه قیمت دلار باعث شده که هم فروشندگان آژانس‌های مسافرتی و هم مسافران دچار سردرگمی شوند.

وی تصریح کرد: شاید قشر متوسط و ضعیف جامعه هر چند سال می‌توانست هزینه یک سفر ارزان را فراهم کند ولی چند برابر شدن هزینه‌ها نوعی بازدارندگی در برابر سفرهای داخلی و خارجی ایجاد می‌کند.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس اضافه کرد: دولت باید مساعدت کند و بخشی از نیازهای حوزه هوایی را با دلار مصوب دولتی دهد تا قیمت به نحو چشمگیری افزایش پیدا نکند زیرا همه این عوامل بر استفاده قشر متوسط جامعه از این وسایل و بالتبع حوزه گردشگری داخلی اثر خواهد داشت.

وی همچنین توضیح داد: به دنبال افزایش قیمت بلیت هواپیما، مشاهده شد که قیمت بلیت‌های فرست کلاس و VIP با کاهش تقاضا روبرو نبوده ولی پروازهای اکونومی و عادی که طبقه متوسط جامعه از آن استفاده می‌کرد، کاهش متقاضی داشته است.

سلیمی به دولت پیشنهاد داد با اتخاذ تدبیری، صندلی‌های معمولی هواپیماها را با نرخ مصوب ارز و صندلی‌های فرست کلاس و VIP را با نرخ آزاد ارز تعیین قیمت کند.

نایب رییس فراکسیون میراث فرهنگی و گردشگری مجلس معتقد است نبود کاهش تقاضا در بلیت‌های فرست کلاس و VIP نشان می‌دهد افراد متمول و ثروتمند که از پروازهای ویژه و بیزینس سوار می‌شوند، به هیچ وجه از افزایش قیمت بلیت متاثر نشدند./

پایان پیام
آخرین اخبار