كد مطلب: 32748
تاريخ انتشار: 20 شهریور 1397 ساعت 15:55

لزوم توجه ویژه دولت به صنایع دستی برای رونق اقتصادی کشور

عضو هیات رئیسه کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: توجه به صنایع دستی کشور با توجه به مشکلات اقتصادی کشور می تواند در رونق گرفتن اقتصاد کشور راهگشا باشد.

 


سیدصادق طباطبایی‌نژاد در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  در خصوص لزوم توجه ویژه دولت به صنایع دستی و رونق در این حوزه با ممنوعیت واردات گفت: صنایع دستی ایرانی در جهان زبان زد همگان است و شهرهای کشور با توجه به سنت و فرهنگ های مختلف، هریک صنایع دستی خاصی دارند که می تواند علاوه بر تامین نیازهای داخلی به کشورهای دیگر نیز صادر شود.

نماینده مردم اردستان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد:  مقام معظم رهبری در بازدید از یکی از نمایشگاه ها به وزیر وقت کار در خصوص جلوگیری از قاچاق علی الخصوص صنایع دستی مطالبی فرمودند که با جلوگیری از قاچاق صنایع دستی و تعدیل بازار می توان به این صنعت در کشور رونق بخشید و تولیدکنندگان را برای تولیدات بیشتر ترغیب کرد.

صنایع دستی راهگشایی برای حل مشکلات اقتصادی کشور

وی با بیان اینکه صنایع دستی کشور از جمله فرش با توجه به مشکلات اقتصادی کشور می تواند در رونق گرفتن اقتصاد کشور راهگشا باشد، ادامه داد: رونق در این حوزه به اقشاری که با هنر و دست خویش، صنایع زیبا خلق می کنند، می تواند بسیار مطلوب و مقرون به صرفه باشد.

این نماینده مجلس در دوره دهم افزود: صادرات صنایع دستی به خارج از کشور از جمله فرش از گذشته وجود داشته و باید ادامه دار باشد، لذا صنایع دستی از جهت ارز آوری و کمک به اقتصاد مقاومتی و هم چنین شکوفایی اقتصاد کشور می تواند کمک شایانی کند و حتی میتوان باصادرات صنایع دستی به خارج از کشور هویت و فرهنگ ایرانی را به دیگر ملت ها معرفی کرد.

لزوم مرتفع کردن موانع صادرات صنایع دستی برای تولیدکنندگان

عضو هیات رئیسهکمیسون فرهنگی مجلس افزود:جذب گردشگرخارجی نیز می تواند نتیجه صادرات صنایع دستی ایرانی به خارج از کشور باشد؛ بنابراین دولت و سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی باید از تولیدکنندگان صنایع دستی بطور ویژه حمایت کنند و موانع صادرات و گمرکی آن را مرتفع کنند تا صادرات این محصولات به خارج از کشور به راحتی میسر باشد و باعث رونق بخشی به این حوزه شود./

پایان پیام
آخرین اخبار