كد مطلب: 32733
تاريخ انتشار: 19 شهریور 1397 ساعت 09:16

هشدار در خصوص انتقال کالاهای اساسی به کشورهای همسایه

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی گفت:گمرکات کشور و شورای تامین استان های مرزی از انتقال کالاهای اساسی که با نرخ ارز دولتی تامین شده، به کشورهای همسایه جلوگیری کنند.

نادر قاضی‌پور در گفت ‌و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت،در خصوص اختصاص ارز با نرخ دولتی برای تامین کالاهای اساسی و مورد نیاز مردم،گفت:بدیهی است دولت وظیفه دارد در شرایط جنگ اقتصادی شرایط تامین معیشت مردم را فراهم کند و بازار را به نحوی مدیریت کند که کالاها و مواد اولیه مورد نیاز بخش تولید، فراهم شود.

کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی به کشورهای همسایه منتقل می شود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد:در تامین کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی مربوط به شهرهای مرزی، رعایت ملاحظاتی ضرورت دارد چرا که بطور مثال با توجه به اینکه ارزش پول کشورهای همسایه نسبت به پول ملی ایران حدودا سه برابر شده این انگیزه برای مردم مرزنشین کشورهای همسایه با ایران ایجاد  شده تا حتی خریدهای روزمره را از ایران انجام دهند و با این روند کالاهای اساسی با نرخ ارز دولتی به کشورهای همسایه منتقل می شود.

گران شدن مصالح ساختمانی و کالاهای اساسی به دلیل قاچاق قانونی   

قاضی پور افزود:به دلیل نابسامانی بازار ارز علاوه بر اقلام خوراکی، قیمت لوله و پروفیل،مصالح ساختمانی و ورق در شهرهای مرزی با رشد قابل توجهی روبرو شده  است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد:به نام روستاییان، کارت بازرگانی در شهرهای مرزی اخذ می شود و کالاهای اساسی خریداری و از گمرکات به کشورهای همسایه منتقل می شود. 

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی یادآور شد:گمرکات کشور و شورای تامین استان های مرزی از انتقال کالاهای اساسی که با نرخ ارز دولتی تامین شده، به کشورهای همسایه جلوگیری کنند چرا که در حال حاضر به نوعی قاچاق قانونی انجام می شود ./

پایان پیام
آخرین اخبار