كد مطلب: 32486
تاريخ انتشار: 15 مرداد 1397 ساعت 09:27

حداکثر مهلت زمانی سوال از روحانی چه روزی است؟

کاتب گفت: رئیس‌جمهور یک ماه فرصت بعد از اعلام وصول سوال نمایندگان فرصت دارد در صحن حاضر شود، برای این منظور ممکن است زمان سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه تغییر کند.

 


غلامرضا کاتب در گفت‌وگو خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح شرایط قانونی قرار گرفتن طرح سوال از رئیس‌جمهور در دستور کار صحن علنی، گفت: طبق آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی بعد از اعلام وصول طرح سوال از رئیس‌جمهور، آقای روحانی باید در فرصت یک ماهه در مجلس حاضر و پاسخ نمایندگان را بدهند.

نماینده مردم گرمسار در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: با توجه به آیین نامه داخلی مجلس در صورتی که سوال از رئیس‌جمهور در هفته‌های آتی مطرح باشد، ممکن است زمان سرکشی نمایندگان به حوزه انتخابیه تغییر کند زیرا فرصت یک ماهه رئیس‌جمهور نمی‌تواند به بیش از یک ماه بینجامد.

رئیس کمیسیون تدوین آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: طبق قانون ما می‌توانیم زمان را تغییر و هفته کاری برای مجلس مقرر کنیم تا سوال از رئیس‌جمهور در صحن مطرح شود لذا این موضوع در هیات رئیسه مجلس مورد بررسی قرار می‌گیرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت؛ طرح سوال از رئیس جمهور با 80 امضا روز 10مرداد ماه در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، اعلام وصول شد.

گفتنی است؛ براساس ماده 213 آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی، رئیس جمهور موظف است حداکثر ظرف مدت یک ماه از تاریخ اعلام وصول شدن سوال در مجلس حضور پیدا کرده و به سوالات مطروحه پاسخ دهند./

پایان پیام
آخرین اخبار