كد مطلب: 32478
تاريخ انتشار: 14 مرداد 1397 ساعت 09:51

بحثی در باره عدم کفایت سیاسی حسن روحانی در فراکسیون ولایی مطرح نیست

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به دنبال مطرح کردن عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور نیست.

 


حمیدرضا حاجی بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص سوال از رئیس جمهور، اظهار داشت: کار را سخت کردیم، سوال از رئیس جمهور در آئین نامه داخلی مجلس پیش بینی شده و امری عادی است.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: اگر یک چهارم نمایندگان درخواست سوال از رئیس جمهور را داشته باشند، این درخواست نمایندگان توسط کمسیون مربوطه بررسی می‌شود و در صورتی که نمایندگان قانع نشوند، این موضوع در صحن اعلام وصل می شود.

وی افزود: رئیس جمهور یک ماه وقت دارد تا به سوال نمایندگان پاسخ دهد و زمان حضور رئیس جمهور نیاز به هماهنگی دارد.

حاجی بابایی ادامه داد: در وضعیت وخیم اقتصادی مشکلات زیادی در زمینه خودرو، ارز، سکه و مسکن وجود دارد و مردم حق دارند سوالات خود را از رئیس جمهور بپرسند و ایشان باید در مجلس به سوال نمایندگان مردم پاسخ دهد.

سوال از رئیس جمهور قابل برگشت نیست

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: این حداقل کاری است که مجلس می‌تواند انجام دهد، البته برای محقق شدن این امر هم فراز و نشیب‌‎هایی طی شد و 80 نماینده بر امضاهای خود باقی ماندند و قابل برگشت هم نیست.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه سوال از رئیس جمهور فراکسیونی نیست، بیان کرد: 80 امضای نمایندگان مربوط به فراکسیون ولایی نیست و از همه مجلس سوال از رئیس جمهو را امضا کرده‌اند، امیدواریم این کار مبارک نتیجه دهد و استیضاح یک وزیر نیز آن را تحت شعاع خود قرار ندهد.

2 موضع فراکسیون ولایی مجلس درباره رئیس جمهور چیست؟

وی با بیان اینکه فراکسیون ولایی 2 موضع گرفته است، افزود: موضع اول فراکسیون نمایندگان ولایی این است که نباید در این شرایط، موضوعاتی مانند "عدم کفایت سیاسی رئیس رئیس جمهور" را پیگیری کنیم که این موضع بر وحدت تاکید دارد، اما اینکه رئیس جمهور باید پاسخگو باشد را پیگیری می‌‎کنیم.

حاجی بابایی اظهار داشت: موضع دوم فراکسیون نمایندگان ولایی این است که رئیس جمهور در صدا و سیما پاسخگو نیست و جواب مردم را هم نمی‌دهد و مردم ناگزیر به نمایندگان خود در مجلس پناهنده می‌شوند و نمایندگان از اختیارات خود استفاده می‌کنند تا رئیس جمهور به مردم پاسخ دهد.

وی افزود: رئیس جمهور باید به این سوالات پاسخ دهد که چرا قیمت ارز، سکه و مسکن اینگونه شده است؟ چرا هر روز اجناس گران و گران‌تر می‌شوند؟ چرا قاچاق انجام می‌شود و این همه ماشین‌های رنگارنگ وارد کشور می‌شود؟ چرا اجناسی که نیاز مردم نیست به کشور وارد می‌شود؟ چرا ارز اینگونه توزیع می‌شود تا فردی که به امارات رفته و کیف کرده، در نهایت 2 میلیون تومان هم سود کند؟.

واکنش حاجی بابایی به اظهارات عضو فراکسیون نمایندگان ولایی در خصوص عدم کفایت سیاسی حسن روحانی

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس به دنبال مطرح کردن عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور نیست.

رئیس فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: به دلیل اینکه یکی از اعضای فراکسیون نمایندگان ولایی موضوع عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را مطرح کرد، فراکسیون نمایندگان ولایی چنین موضعی را اتخاذ کرده است./

پایان پیام
آخرین اخبار