كد مطلب: 32437
تاريخ انتشار: 10 مرداد 1397 ساعت 10:24

در نشست سوچی چه تصمیماتی درباره کمیته شکل‌گیری قانون اساسی سوریه اتخاذ شد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اعتقاد دارد زمینه سازی شکل گیری حکومت مردمی در سوریه توسط آراء مردم نیازمند شکل گیری قانون اساسی است.

 


سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص رایزنی های ایران، روسیه و ترکیه در نشست بین‌المللی سوچی دربارۀ سوریه، گفت: پس از اینکه سوریه توانست بر بخش عمده ای از گروه های تروریستی غلبه کند، هم اکنون مردم سوریه می توانند در خصوص سرنوشت کشورشان تصمیم بگیرند.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای همپیمان با سوریه که در مبارزه با تروریست های تکفیری داعش مقابله کردند باید زمینه ساز شکل گیری حکومت مردمی با اتکاء به آراء مردم باشند، اظهار کرد: بر این اساس باید فضا برای برگزاری انتخابات آزاد، شکل گیری قانون اساسی و همچنین زیرساخت ها فراهم شود.

وی ادامه داد: بنابراین کشورهای ایران، ترکیه و روسیه تلاش کردن در نشست مذکور به موضوعاتی مانند فرایند سیاسی حل بحران سوریه، کمیته در حال شکل‌گیری قانون اساسی و ابعاد انسانی بحران سوریه به ویژه موضوع بازگشت آوارگان بپردازند.

این نماینده مردم در مجلس دهم با اشاره به اینکه کشورهای مذکور باید از همه امکانات و ظرفیت ها برای تحقق محورهای نشست بهره ببرند، تصریح کرد: در واقع ضمانت اجرای تصمیمات گرفته شده در نشست سوچی، همراهی دولت سوریه با کشورهای ایران، ترکیه و روسیه است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه حضور نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در امور سوریه در نشست سوچی بیانگر اهمیت و سطح رایزنی کشورهای یادشده است، خاطرنشان کرد: بر این اساس باید جامعه بین الملل را برای ایجاد رونق و شکوفایی در سوریه با سه کشور مذکور همراه کرد./

پایان پیام
آخرین اخبار