كد مطلب: 32432
تاريخ انتشار: 9 مرداد 1397 ساعت 10:11

شبکه بانک مرکزی کارگر را علم کرده تا اسمی از آنها برده نشود

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت در مجلس می گوید شبکه تشکیل شده در بانک مرکزی برای آنکه اسامی آنها مشخص نشود نام کارگر را به عنوان خریدار نجومی سکه ها اعلام کرده اند.

 


امیر خجسته در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مشخص شدن نفر اول خریدار سکه  کهکارگرخدماتی یک شرکت بوده است، اظهار داشت: شبکه ای در بانک مرکزی با عضویت مسئولان مربوطه و تخصصی  یک کارگر را علم کرده اند که نام خود در لیست خریداران سکه نباشد.

عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 در مجلس با تاکید براینکه باید شبکه اقتصادی از بین برود، ادامه داد: باید از کارگر سوال شود تا افراد فعال در این شبکه اقتصادی را لو دهد، شبکه در فضای نابسامان اقتصادی ایجاد  و باعث فشار و نارضایتی مردم شده است.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس دهم شورای اسلامی با بیان اینکه اولین بار نیست به نام کارگر پول های هنگفتی دزدیده می شود، بیان داشت: برای پیر زنی 20 میلیارد تومان عوارض رفته که در بررسی ها مشخص می کند  به پیرزن مبلغی داده شده بود که به اسم او صدها خودرو وارد شود، با توجه به چنین تجربه هایی باید دنبال عامل اصلی  این جریان بود نه کارگر.

وی بیان داشت: در مورد سکه هم به نظر می رسد به کارگر در ازای  ثبت نامش در لیست خریداران سکه مبلغی دریافت کرده است، این کار ننگی برای کسانی  است که در بانک مرکزی شبکه ایجاد کرده اند و به مردم توهین می کنند.

خجسته در ادامه گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص دریافت مالیات از خریداران سکه اظهار داشت: دریافت مالیات از خطا کاران سناریو جدید است تا به متخلفان سرویس بیشتری داده شود، دریافت مالیات مانند ایجاد بازار ثانویه و ارز 4 هزار و 200 تومان است که تنها منجر به سود جویی عده ای خاص شد.

این نماینده مجلس با اشاره به تخلفات در حوزه ثبت سفارش های اخیر، گفت: اخیرا 44 میلیارد دلار برای واردات کالا ال سی باز و ثبت سفارش شد؛ اما کالایی وارد کشور نشد، با ارز 4 هزار و 200 راه نفوذ غارتگران فراهم شد.

رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی و شفافیت در مجلس اظهار داشت: فراکسیون به لیست خریداران سکه ورود می کند و نتیجه را به مردم اعلام می کند./

پایان پیام
آخرین اخبار