كد مطلب: 32429
تاريخ انتشار: 9 مرداد 1397 ساعت 10:08

تب تقاضای آهن‌آلات داغ نشود

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: این نگرانی وجود دارد که بالا رفتن تقاضا به دلیل خرید آهن و میلگرد توسط عده‌ای خاص و ذخیره آن باشد که این موضوع مناسب نیست.

 


حمیدرضا فولادگر در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد، اظهار داشت: باید بررسی کنیم که دلایل افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد چیست زیرا می‌توان بخشی از آن را به دلیل وابستگی به ارز و بالارفتن تقاضا در بازار دانست.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پروژه‌‌های عمرانی کشور به قدری فعال نیستند که مصرف میلگرد و تیر آهن بالا رفته باشد، گفت: این نگرانی وجود دارد که بالا رفتن تقاضا به دلیل خرید آهن و میلگرد توسط عده‌ای خاص و ذخیره آن باشد که این موضوع مناسب نیست.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دلایل افزایش قیمت در کمیسیون‌ صنایع و معادن و کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخل بررسی می‌شود، ادامه داد: باید تحلیل کنیم که ریشه دلایل افزایش قیمت‌ها چیست و اینکه آیا ناشی از بالا رفتن قیمت ارز، بالا رفتن تقاضا و یا هزینه تولید به این میزان افزایش پیدا کرده که به یک‌باره قیمت آهن و میلگرد دو برابر شده است.

رئیس کمیسیون ویژه حمایت از تولید داخل با اشاره به اینکه تا زمانیکه تحلیل دقیقی از دلایل افزایش قیمت نداشته باشیم نمی‌توانیم به درستی قضاوت کنیم، ادامه داد: باید دولت نظارت و مدیریت کند که افزایش قیمت‌ها باعث نشود که دغدغه جدیدی را در بازار آهن‌آلات تجربه کنیم.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای در پایان با تاکید بر اینکه نباید به تب تقاضا آهن‌آلات دامن زده شود تا عده‌ای بی‌دلیل به سمت خرید آنها حرکت کنند، عنوان کرد: افزایش نرخ ارز در افزایش قیمت تیرآهن و میلگرد قطعا تاثیر داشته اما این تاثیرگذاری در برخی از صنایع فولادی ارز بری کمتری دارد، تیغه الکترود و برخی از مواد اولیه وارداتی است که باید سهم ارز بری‌ها نیز بررسی شود./

پایان پیام
آخرین اخبار