كد مطلب: 32423
تاريخ انتشار: 9 مرداد 1397 ساعت 10:01

تاکید نمایندگان بر افزایش تعامل حقوقدانان شورای نگهبان با مجلس/ ارتباط بین شورای نگهبان و مجلس باید مستمر باشد

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: نمایندگان بر افزایش تعامل حقوقدانان شورای نگهبان با مجلس شورای اسلامی تاکید داشتند.

 


غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در توضیح نشست امروز (9 مردادماه) فراکسیون مستقلین ولایی، اظهار داشت: امروز آقای احمد بیگی حبیب آبادی حقوق دان معرفی شده برای عضویت در شورای نگهبان در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی حضور یافت و به تشریح برنامه های خود پرداخت.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان حاضر در جلسه نیز دغدغه‌های خود در خصوص حقوقدانان شورای نگهبان را مطرح کرده و نمایندگان بر تعامل بیشتر با شورای نگهبان تاکید کردند و از اینکه فاصله‌ای عمیق بین طرح‌ها و پخته کردن مباحث حقوقی ایجاد شده گلایه داشتند، همچنین نمایندگان از از فاصله بین مراکز پژوهشی مجلس و شورای نگهبان، نمایندگان طراح و حقوقدانان شورای نگهبان انتقاد کردند و تاکید داشتند که این ارتباط باید مستمر باشد و مختص به زمان انتخابات نباشد.

وی افزود: حقوقدانان شورای نگهبان باید قوانینی را برای مردم تایید کنند و ضرورتی ندارد که هرکسی در ساختمان خودش تصمیم گیری کند.

جعفرزاده ایمن آبادی ادامه داد: افزایش تعامل بین شورای نگهبان و مجلس موضوع مهمی است و نمایندگان حاضر در جلسه تاکید داشتند که بعد از انتخاب عضو حقوقدان شورای نگهبان باید امکان دسترسی به آن‌ها وجود داشته باشد، تقریبا دسترسی‌ها بسیار ضعیف است.

وی ادامه داد: تاکید امروز بر آن است تا فرد اصلحی برای عضویت در شورای نگهبان انتخاب شود و ارتباط خود را با مجلس بیشتر کند.

نماینده مردم رشت در مجلس گفت: همچنین  دغدغه هایی در خصوص بررسی صلاحیت کاندیداها در انتخابات مختلف وجود داشت و نمایندگان توصیه هایی را در این زمینه مطرح کردند.حقوقدانان شورای نگهبان نقش موثری دارند و هر چه که آن‌ها از سطح بالاتری برخوردار باشند و درک صحیحی از فضای جامعه داشته باشند، به نفع همه است.

نایب رئیس فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هر 3 کاندیدای عضویت در شورای نگهبان در جلسه فراکسیون مستقلین ولایی حضور یافتند تا بهترین فرد انتخاب شود، اظهار داشت: در اینگونه مسائل و انتخابات، فراکسیون گزینه‌ای را مدنظر ندارد و تنها فضا را برای تشریح برنامه آن‌ها آماده می‌کند تا نمایندگان از برنامه آن‌ها مطلع شوند./

پایان پیام
آخرین اخبار