كد مطلب: 32417
تاريخ انتشار: 8 مرداد 1397 ساعت 15:28

مدیران مدارس مشمول قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان نمی‌شوند

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با تأکید بر اینکه قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌‎های دولتی شامل معلمان و مدیران مدارس نمی‌شود، گفت: مخاطب این قانون ۱۷۰۰ مدیر شاغل در دستگاه‌های دولتی است.

 


قاسم احمدی لاشکی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به تصویب قانون منع به کارگیری بازنشستگان در دستگاه‌‎های دولتی، عنوان کرد: این قانون به منظور عدم به کارگیری بازنشستگان در سمت‌های دولتی به تصویب رسیده است و شامل معلمان بازنشسته نمی‌شود.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در صورت تأیید شورای نگهبان این قانون باعث خواهد شد که حدود 17 استاندار و قریب به 1700 مدیر بازنشسته در دستگاه‌های دولتی جای خود را به مدیران بازنشسته خواهند داد که  این قانون در بالاترین سطح معاونان وزیر، استانداران، شهرداران و مدیران را شامل می‌شود.

وی با بیان اینکه این قانون مشمول معلمان نمی‌‎شود، اظهار کرد: معلمان بر اساس قانون قبلی با دارا بودن امتیازاتی مانند کارشناسی ارشد و بهره‌داری از امتیاز ایثارگری معلمان می‌توانند به کار خود ادامه دهند.

احمدی لاشکی یادآور شد: در حال حاضر آموزش و پرورش با بحران کمبود معلم مواجه است و بخش مهمی از این کسری نیرو امسال با یاری همین معلمان بازنشسته جبران خواهد شد لذا مجلس قصد کارشکنی برای پیشبرد اهداف دولت را ندارد و منعی برای به کارگیری معلمان بازنشسته نگذاشته است.

نایب رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی درباره به کارگیری بازنشستگان در سمت مدیر مدرسه نیز، گفت: در این مورد هم قانون مصوب مجلس محدودیتی قائل نشده است ولی اگر معلم بازنشسته‌ای بخواهد در سمت‌های دولتی یا وزارت آموزش و پرورش پستی بگیرد، خلاف قانون است./

پایان پیام
آخرین اخبار