كد مطلب: 31954
تاريخ انتشار: 10 خرداد 1397 ساعت 17:14

احمدی لاشکی:

عده ای از خارج از مجلس در انتخابات هیأت رئیسه نقش آفرینی کردند/نتایج از قبل قابل پیش‌بینی بود، اما برخی فضا را مکدر کردند

عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس گفت: به نظر من برخی لابی های پشت پرده و نقش آفرینی عده ای از افراد خارج از مجلس، موجب شد که اتفاقات و رویکردهایی در انتخابات روز گذشته صورت گیرد که قطعا نتیجه این مسائل مثبت و مطلوب نبود.

قاسم احمدی لاشکی در گفت وگو با خبرنگار مجلس نیوز ، در تشریح رویکرد فراکسیون های سیاسی مجلس در انتخابات هیأت رئیسه مجلس، گفت: به نظر من برخی از گروه ها و فراکسیون ها در انتخابات روز گذشته نتوانستند نمره قابل قبولی را اخذ کنند.


نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به طور حتم همه نمایندگان به وظایف مجلس آشنا بوده و طی دو سال اخیر با یکدیگر تعامل و کار کرده اند، از این رو کاملا ظرفیت گروه ها و افراد مشخص و شفاف است.


وی ادامه داد: از طرف دیگر رهبر معظم انقلاب در سال جاری بارها مسئولان و مقامات کشور را به همدلی رهنمود فرموده اند، اما نمایندگان مجلس متأسفانه در عرصه انتخابات اخیر هیأت رئیسه نتوانستند این مسئله را محقق کرده و در کنار هم، صدای واحدی را به گوش دیگران برسانند.


عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس، افزود: به نظر من برخی لابی های پشت پرده و نقش آفرینی عده ای از افراد خارج از مجلس، موجب شد که اتفاقات و رویکردهایی در انتخابات روز گذشته صورت گیرد که قطعا نتیجه این مسائل مثبت و مطلوب نبود.


احمدی لاشکی گفت: در روز گذشته اتفاق کم سابقه ای رخ داد و آن این بود که انتخاب رئیس مجلس به دور دوم کشید، اما نکته قابل توجه این است که طبق شنیده ها، دو فراکسیون نمایندگان ولایی و امید، برای انتخابات هیأت رئیسه هماهنگ شده بودند و امروز عده ای مصاحبه می کنند که قرار بوده که فراکسیون ولایی تا آخر سر قول های خود بماند اما به وعده های خود عمل نکردند، این در حالی است که اعضای فراکسیون امید معتقدند که اعضای فراکسیون ولایی، جزء جبهه پایداری بوده و تندرو هستند و از آن طرف اعضای فراکسیون ولایی اعلام می کنند که امیدی ها فتنه گر بوده و تندرو هستند.


وی ادامه داد: با توجه به وزن کشی و ظرفیت های سه فراکسیون سیاسی مجلس، از قبل نتیجه انتخابات هیأت رئیسه روشن و قابل پیش بینی بوده اما عده ای متأسفانه این فضای مطلوب را بر هم زدند در صورتی که هیچ تأثیری در نتیجه نداشت.


احمدی لاشکی افزود: زمانی که صحبت های کواکبیان را می شنویم، تمام مسائل شفاف می شود، زیرا وی اعلام کرد که قرار بوده که اعضای فراکسیون ولایی تا آخر به قول های خود عمل کنند، که این نشان می دهد که دو طرف قول و وعد وعیدهایی به هم داده بودند که این مسائل و رویکردها فضای مجلس را مکدر کرد.


وی ادامه داد: این رویکردها به هیچ وجه برای کشور خوب و قابل قبول نیست، البته رأی و نظر هر فردی، محترم است اما آن که در چه زمان و مقطعی این گونه نظر ها داده می شود، بسیار مهم و قابل تأمل است.


احمدی لاشکی افزود: به نظر من هم عارف دارای شخصیت ممتاز ملی بوده و هم دکتر لاریجانی که سال های سال است که با وجود تمام مشکلات کشور و تلاطمات، مجلس را به خوبی و درستی مدیریت کرده اند.


عضو فراکسیون مستقلین ولایی مجلس تأکید کرد: به نظر من در هفته ها آتی، با کنار رفتن گرد و غبارها، تمام مسائل و اتفاقات کاملا روشن و شفاف می شود./
پایان پیام

آخرین اخبار