كد مطلب: 31910
تاريخ انتشار: 5 خرداد 1397 ساعت 09:45

شروط پمپئو دخالت آشکار در مسائل داخلی ایران است

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس با تاکید بر اینکه شروط وزیر خارجه آمریکا دخالت آشکار در مسائل داخلی ایران است، گفت: آمریکایی‌ها به دنبال بر هم زدن مذاکرات برجامی ایران با اروپایی‌ها هستند.

 


سیدحسین نقوی حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص شروط دوازده‌گانه وزیر خارجه آمریکا برای توافق جدید با ایران و تاثیر این شروط بر مذاکرات ایران و اروپا، گفت: جمهوری اسلامی دیگر هیچ تعامل و ارتباطی با آمریکایی‌ها نخواهد داشت، تجربه تلخ توافق هسته‌ای عدم پایبندی آمریکا به تعهدات را اثبات کرد.

نماینده مردم ورامین و پیشوا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: جمهوری اسلامی در جریان تصویب برجام با کشورهای مختلفی مذاکره کرد که آمریکا یکی از طرف‌های مذاکره بود. تعیین شروط دوازده گانه از سوی وزیر خارجه آمریکا دخالت آشکار در مسائل داخلی کشور هستیم.

وی افزود: وزیر خارجه آمریکا در جایگاه تعیین تکلیف برای جمهوری اسلامی ایران نیست، دیپلمات‌های ایرانی طبق فرمول تعیین شده حول محور برجام با اروپایی‌ها مذاکره خواهد کرد و در صورت توافق و اخذ تضامین لازم برجام ادامه پیدا می‌کند.

نقوی حسینی یادآور شد: تعیین شروط جدید از سوی وزیر خارجه آمریکا کار مذاکره اروپایی‌ها با ایران را سخت می‌کند زیرا آمریکایی‌ها تحت هیچ شرایطی راضی به مذاکره ما با اروپایی‌ها نیستند و از توافق و ادامه برجام خرسند نخواهند شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: پمپئو وزیر خارجه جدید آمریکا نیز همانند ترامپ دست به طرح مباحث غیرعقلانی و خارج از عرف بین‌الملل زده است، این شروطی که وی به آنها اشاره داشته از جمله مسائلی است که ایران در هیچ شرایطی قائل به مذاکره درباره آنها با آمریکا نیست./

پایان پیام
آخرین اخبار