كد مطلب: 31693
تاريخ انتشار: 4 اردیبهشت 1397 ساعت 09:31

نقش عوامل بن سلمان در تیراندازی حاشیه کاخ سلطنتی

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی مجلس، معتقد است: تیراندازی در حواشی کاخ سلطنتی توسط عوامل بن سلمان رخ داده زیرا شاهزاده سعودی به دنبال بی خطر کردن رقبای درون قبیله‌ای است.

 


محمدجواد جمالی نوبندگانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه‌ملت، در خصوص حاشیه‌های اخیر پیرامون کاخ سلطنتی پادشاه و ولیعهد عربستان سعودی، گفت: نفوذ قبایل مختلف در رژیم پادشاهی سعودی و رقابت‌های درون قبیله‌ای و خاندان عبدالعزیز غیرقابل انکار است، از سوی دیگر عربستان از نسل پیر گذشته که فرزندان عبدالعزیز در حال انتقال به نسل جوان است.

نماینده مردم فسا در مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: آل سعود طبق قوانین داخلی و با رایزنی و جلب نظر بزرگان خاندان سعودی محمد بن نایف را از ولیعهدی برکنار و محمد بن سلمان جوان را بر این مُسند نشاندند.

وی افزود: افزایش ارتباط عربستان با فرانسه و انگلیس، خرج هزینه کلان و نزدیکی به رژیم صهیونیستی با تسوه حساب‌های درونی خاندان همراه شد و به بهانه فساد مالی بسیاری از شاهزادگان سعودی را بازداشت و به زعم خود آنها را بی خطر کرد.

جمالی نوبندگانی معتقد است: اقدامات بن سلمان که اکثرا عملیاتی نشد و برخی هم ارزش عملیاتی نداشت به دلیل پیشبرد هدف داخلی محمد بن سلمان است تا بتواند هر چه زودتر بر مُسند پادشاهی بنشیند، حواشی و تیراندازی اخیر هم به نظر توسط عوامل بن سلمان رخ داده تا در تسریع پادشاهی بن سلمان موثر واقع شود.

عضو هیات رئیسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه همه عوامل مذکور در پادشاهی بن سلمان نقش بازی می‌کنند، تصریح کرد: بن سلمان تمام اهداف خود را جامه عمل پوشانده و با تغییر و تحولات اخیر قصد دارد به جایگاه ایران در منطقه تعرض و خودنمایی کند./

پایان پیام
آخرین اخبار