كد مطلب: 31490
تاريخ انتشار: 22 اسفند 1396 ساعت 11:43

در نشست مشترک فراکسیون مستقلین ولایی مجلس مطرح شد:

ربیعی: باید با اصلاح ساختارها و تعامل مناسب مشکلات را حل کرد/ آخوندی: برای رفع مشکلات باید تدبیر و حوصله کرد

نشست مشترک فراکسیون مستقلین ولایی مجلس با وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی برگزار شد.

 نشست فراکسیون مستقلین ولایی مجلس شورای اسلامی امروز سه شنبه ( 22 اسفند ماه ) با حضور وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و راه و شهرسازی برگزار شد.

ربیعی: دولت محدودیت امکانات دارد

در این نشست علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: دولت محدودیت امکانات دارد و ساختار مناسب هم ندارد باید آنها را اصلاح کرد که در این راستا قدم هایی برداشته شده است.

وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی افزود وزارت تعاون فقط شستا نیست بلکه بخشی از این وزارت است . وزارت تعاون وزارت اجتماعی است و باید راه حل های اجتماعی برای رفع مشکلات  به کار برد.

پدیده آزار ساختاری باید در جامعه رفع شود

وی با یادآوری اینکه به 21 استان سفر کردم، افزود: در حال حاضر پدیده ای در کشور به نام آزار ساختاری در جامعه به وجود آمده است که باید رفع شود.

ربیعی ادامه داد: وزارت تعاون بزرگترین وزارت خانه اجتماعی کشور است به گونه ای که 300 میلیون بار مراجعه مردمی داشته ایم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: برنامه هایی برای آسیب های اجتماعی، صندوق های بازنشستگی، بیکاری و اشتغال، فقر و نابرابری استانی داریم و نیاز است برای کنترل و رفع آنها با مجلس تعامل مناسب را داشته باشیم.

وی تصریح کرد: باید به دنبال کاهش ریسک زندگی مردم و روستاییان، توانمندسازی فقرا و اشتغال خرد، رفع فقر مطلق و نابرابری های اجتماعی باشیم؛ سالمندی نباید با  بیماری و فقر همراه باشد و به این مسائل توجه جدی دارم.

ربیعی با بیان اینکه همانند گذشته تمامی انرژی خود را برای رفع مشکلات موجود به کار خواهم برد، گفت: وزارت خانه ضعف هایی دارد اما به دنبال رفع آنها هستیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: تلاش کردم نزدیکترین رابطه اجتماعی را با افراد جامعه مانند معلولان و کارگران برقرار کنم؛ این نوع استیضاح کردن مشکلی را حل نمی کند باید به دنبال اصلاح ساختارها و تعامل برای رفع مشکلات جامعه باشیم.

آخوندی: شرایط اجتماعی سخت است و تدبیر و حوصله کردن ضروری است

در ادامه عباس آخوندی وزیر راه و شهرسازی گفت: شرایط اجتماعی سخت است و تدبیر و حوصله کردن ضروری است.

باید مسیر درست برای خروج از بن بست را انتخاب کرد

وی ادامه داد: تمامی تلاشم این بود که مسیر درست را انتخاب کنم تا از بن بست خارج شده و از هر فرصتی برای کشور استفاده کنم.

آخوندی یادآور شد: توان خود را برای سرمایه گذاری در حوزه ریل، جاده ها، فرودگاه، نوسازی ناوگان هوایی، ریلی، جاده ای و توسعه بخش مسکن به کار بردم؛ البته بودجه اندک است و باید خارج از بودجه  اقدامی انجام داد.

تخصیص ها برای وزارت خانه عریض و طویل راه و شهرسازی اندک است

وزیر راه و شهرسازی افزود: بودجه سال 96 ما 8 هزار میلیارد تومان و تخصیص ها برای وزارت خانه با این عرض و طول بسیار اندک بوده است.

وی ادامه داد: 30 هزار میلیارد تومان را برای آزاد راه ها سرمایه گذاری کردیم و در حوزه ریل نیز بیش از 8 میلیارد دلار سرمایه جذب کردیم و همچنین در حوزه راه و دریا نیز منابعی جذب کردیم؛ باید به سمت بازار بین المللی حرکت کرد تا بتوان کشور از وضعیت فعلی خارج کرد.

نهایت اهتمام خود را برای رفع مشکلات به کار خواهم برد

وزیر راه و شهرسازی افزود: دولت و مجلس باید تعامل مناسبی را برای رفع مشکلات حوزه راه و شهرسازی داشته باشند و ما نیز نهایت اهتمام خود را به کار خواهیم برد./

پایان پیام
آخرین اخبار