كد مطلب: 30797
تاريخ انتشار: 19 آذر 1396 ساعت 09:24

تفاهم‌نامه وزارت فرهنگ با نیروی انتظامی برای تسهیل در صدور مجوز و برگزاری برنامه‌های هنری

وزیر فرهنگ با بیان اینکه با دستگاه‌های مختلف همچون نیروی انتظامی به منظور تسهیل در صدور مجوز و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری رایزنی کرده، گفت: در این زمینه تفاهم‌نامه‌ای با فرمانده نیروی انتظامی امضا شده است.

 سیدعباس صالحی صبح امروز (یکشنبه، 19 آذرماه) و پیش از آغاز صحن علنی مجلس، با حضور در فراکسیون مستقلین ولایی ضمن پاسخگویی به سوالات و مطالب مطروحه از سوی نمایندگان، پاره‌ای از برنامه ها و اقدامات انجام شده در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به سمع و نظر نمایندگان حاضر در این نشست رساند.

فرآیند مجوزها تسهیل می‌شود

بنابراین گزارش صالحی در این نشست به موضوعات و مسائلی که در حدود3  ماه تصدی بر وزارت فرهنگ مدنظر داشته همچون تحقق برنامه ششم توسعه اشاره کرد و گفت: وزارت فرهنگ در احکام برنامه ششم توسعه 8 حکم اختصاصی، یک حکم دائمی و 20 حکم عمومی دارد که در زمینه تحقق احکام اختصاصی همچون تسهیل فرآیند مجزوها، اقدام به مشخص کردن فهرست مجوزها کرده تا فرآیند مجوزها به حداقل برسد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه واگذاری‌ها به عنوان حکم دیگر برنامه ششم نیز توضیح داد: اتفاقاتی در رابطه با واگذاری مراکز و رویدادها در حال پیگیری است ضمن آنکه الزامات مجلس برای وزارت فرهنگ به عنوان تکلیف لازم الاجرا پیگیری می‌شود تا برنامه ششم توسعه با سرعت بیشتری تحقق پیدا کنند.

اجرای برنامه ششم طی 8 کلان پروژه در وزارت فرهنگ

وی با اشاره به سه هدف برنامه پیشنهادی خود به مجلس که اکنون اجرای آن را در وزارت فرهنگ در دست گرفته است، توضیح داد: صیانت و تعالی هویت سبک زندگی اسلامی و ایرانی، حمایت و تقویت تولید و مصرف فرهنگی و هنری و دیپلماسی فرهنگی و هنری مشمول این سه هدف می‌شوند که اقدامات آن‌ها در 9 مسئله و 40 برنامه و  8 کلان پروژه در وزارت فرهنگ تعریف و در حال اجرا است.

صالحی تشریح کرد: تقویت ظرفیت‌های مردمی در عرصه فرهنگ و هنر، بهبود وضعیت کسب و کار در  این حوزه، عمومی‌سازی دسترسی فرهنگی، گسترش مناسبات فرهنگی ایران و جهان، غنی‌سازی محتوای تولیدات فرهنگی، انسجام و هماهنگی دستگاه‌ها،هوشمندسازی مدیریت فرهنگی و... از جمله این موارد است که اقداماتی برای  آنها در  نظر گرفته شده و در حال انجام است./
آخرین اخبار