كد مطلب: 28684
تاريخ انتشار: 12 تیر 1396 ساعت 08:34

آتش بس ، گفتگوی ملی

نایب رییس کمیسیون امنیت مجلس نهم در یادداشتی به تحلیل شرایط سیاسی اخیر کشور پرداخته است.

منصور حقیقت پور، نایب رییس کمیسیون امنیت ملی مجلس نهم در یادداشتی به بیان نکاتی درباره طرح موضوع آشتی ملی از جانب دو جریان سیاسی کرده است که متن آن به شرح زیر است:

امروز شاهد بودیم عناصری تند از دو جناح اصلاح طلب و اصولگرا جامعه را دعوت کردند اولی به گفتگوی ملی و دومی به آتش بس؛ تعجب ما در این است چه شده است که آقای رمضان زاده از جبهه اصلاحات و آقای زاکانی از جناح اصولگرا این دعوت را کرده اند. انشاءالله که خیر است، خدا هر دو برادر تندمان را حفظ کند ولی دوستان تا دیروز شما سر قافله دعواهای جناحی بودید امروز این ادبیات نامناسب را ادا می کنید آیا امروز جمهوری اسلامی ایران نیازمند اینچنین ادبیاتی است؟ آیا اوضاع سیاسی، امنیتی داخل کشور آنقدر بحرانی است که باید اعلام آتش بس شود؟ کدام آتش بس؟، آتش را چه کسی شروع کرد؟ چه کسی بر شعله های آن افروخت؟ مقصر کیست و ده ها پرسش دیگر و یا کدام گفتگوی ملی این نوع سخن گفتن مربوط به کشورهای بحران زده و دقیقا بر پایه سناریوی آمریکایی جهت مشارکت دادن به جناح های سیاسی هوادار آمریکا در حاکمیت است.

اگر شما دو جریان تند وابسته به جریانات قالب کشور قاعده بازی دموکراسی و مردم سالاری دینی را رعایت کنید ما نه نیاز به آتش بس داریم و نه نیاز به گفتگوهای ملی.

کشور ج.ا. ایران در بهترین شرایط سیاسی و امنیتی در معادلات منطقه ای وارد شده و بهترین شرایط را در تغییرات سیاسی پیرامونی به خود اختصاص داده است و با همدلی و هم افزایی باید میوه ها و ثمرات این مجاهدت را بچینیم و با حفظ قاعده بازی یعنی برنده نقش سازنده برندگی و بازنده نقش سازنده بازندگی را ایفا نماید تا انتخابات بعدی و ایفای نقش سازندگی برای برنده و بازنده یعنی تعامل مثبت برای توسعه همه جانبه نظام موضوعی که امروز به شدت در جامعه امروزی به آن نیاز داریم.

ضمن قدردانی از تمام جناح های مثبت اندیش نظام لازم است:

1) قاعده بازی رعایت شود؛

2) خطوط قرمز نظام حفظ شود؛

3) هنجارشکنی و عبور از خطوط ارزش ها صورت نگیرد؛

4) تفاهم و درک رقیب و عدم حذف رقیب به عنوان یک اصل پذیرفته شود

5) اخلاق و احترام متقابل حفظ شود؛

6) در مقابل دشمن مجنون و دیوانه ای نظیر آمریکا، اسرائیل و عربستان به قول امام راحل ید واحده باشیم.

منصور حقیقت پور

96/4/11

آخرین اخبار