كد مطلب: 28148
تاريخ انتشار: 30 اسفند 1395 ساعت 17:09

رضایی کوچی:

حدود ۷۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد

رییس کمیسیون عمران مجلس با بیان اینکه حدود ۷۰ هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد، گفت: تسهیلات ارزان قیمت باید به سمت بافت های فرسوده هدایت شود.

 


محمدرضا رضایی کوچی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به وجود شرایط رکودی در بازار مسکن، گفت:با این رویکردی که در کشور نسبت به موضوع مسکن وجود دارد، رکود مسکن همچنان ادامه پیدا می کند دولت تسهیلاتی در بخش مسکن برای رونق و خروج از رکود ارائه می دهد، اما نرخ آن منطقی نیست.

نماینده مردم جهرم در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه تسهیلات 18 درصدی درحوزه مسکن جواب نمی دهد، افزود:تسهیلات 18درصدی هیچ انگیزه و رغبتی برای تولیدکننده مسکن نمی تواند به وجود آورد، لذا دولت اگر می خواهد مسکن از رکود خارج شود، باید تسهیلات ارزان قیمت تعریف کند.

احیای بافت فرسوده با ارائه تسهیلات ارزان قیمت

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه تسهیلات ارزان قیمت باید به سمت بافت های فرسوده هدایت شود، ادامه داد:تسهیلات ارزان قیمت نباید به سمت حاشیه شهرها و شهرهای جدید هدایت شود،چراکه دوباره باید در این مناطق جدید زیرساخت هایی همانند آب، برق و گاز ساخته شود.

وی با بیان اینکه حدود 70 هزار هکتار بافت فرسوده در کشور وجود دارد، یادآور شد:می توان با تسهیلات ارزان قیمت بافت های فرسوده را که امکانات زیرساختی در آنجا مهیا است، احیاء کرد و از سوی دیگر بازار مسکن را از رکود خارج کرد.

لوکوموتیو اقتصاد کشور بخش مسکن است

رضایی کوچی با تاکید بر اینکه لوکوموتیو اقتصاد کشور بخش مسکن است، افزود:مسکن نقش مهمی در اقتصاد کشور دارد و به این مقوله باید بیشتر توجه کرد، البته در شرایط فعلی امیدی به خروج مسکن از رکود نیست، مگر اینکه نگاه دولت به بخش مسکن تغییر کرده و تسهیلات ارزان قیمت تزریق شود.

وی با بیان اینکه بیشتر واحدهای تولیدی کشور که تعطیل شده اند،به بخش مسکن وابسته هستند، ادامه داد:باید بخش مسکن در کشور فعال شود، تا واحدهای تولیدی به حرکت درآیند و اشتغال در کشور ایجاد شود،متاسفانه در سال 95 کارگران ساختمانی 16 روز در ساختمان مشغول بوده است، که نشان دهنده اوضاع وخیم است.

رییس کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی، با اشاره به پرداخت تسهیلات فراوان به کارخانه های سیمان، تصریح کرد:بیشتر کارخانه های سیمان به دلیل فراهم نبودن بازار صادرات و همچنین رکود بازار مسکن تعطیل شده اند، که باید با خروج مسکن از رکود هرچه سریعتر به چرخه تولید بازگردند./

پایان پیام
آخرین اخبار