كد مطلب: 27691
تاريخ انتشار: 14 دی 1395 ساعت 11:54

محورهای نشست فراکسیون ولایی مجلس با حضور محسن رضایی

نقوی حسینی با اشاره حضور محسن رضایی در نشست امروز فراکسیون ولایی مجلس: رضایی: توافق ایران، روسیه و ترکیه، نشانه تغییر موازنه منطقه است/خوش بینی بیش از حد به دروازه های خارجی، اقتصاد کشور را زمین گیر کرد

سخنگوی فراکسیون ولایی مجلس محورهای نشست امروز این فراکسیون با حضور محسن رضایی را تشریح کرد.

سیدحسین نقوی حسینی ، در تشریح جلسه مجمع عمومی فراکسیون نمایندگان ولایی، گفت: جلسه مجمع عمومی فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس با حضور دکتر محسن رضایی دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و اکثریت اعضا تشکیل شد. دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام در این جلسه ابتدا به مسائل منطقه پرداخت و گزارش مفصلی از تحولات سوریه، عراق، یمن و سایر مسائل منطقه ارائه کرد.

نماینده مردم ورامین در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: رضایی در این نشست با اشاره به شرایط بحرانی و ناامنی های موجود در منطقه، گفت که جمهوری اسلامی تمام تلاش خود را به کار گرفته تا امنیت در منطقه مستقر شود و چنین نقش مثبت و موثر ایران در منطقه موجب شده تا جامعه جهانی به نقش مثبت و موثر ایران اعتراف و برای آن احترام ویژه قائل هستند.

نقوی حسینی افزود: وی گفت که باید به آتش بس و توافق به دست آمده در سوریه امیدوار بود تا زمینه های سازندگی و بازگشت مردم به زندگی فراهم شود، رضایی همچنین در مورد عراق نیز با اشاره به موفقیت های به دست آمده در مبارزه با داعش و گروه های تروریستی- تکفیری گفت: روند حاکمیت دولت مرکزی و پیروزی های اخیر در موصل نشان دهنده تغییر شرایط در عراق است.

نقوی حسینی گفت: در این جلسه، رضایی با اشاره به تحولات اخیر در منطقه گفت که موازنه منطقه به نفع کشورها و گروه های ضدتروریسم است و توافق بین کشورهایی مثل ایران، روسیه و ترکیه یکی از نشان های تغییر موازنه محسوب می شود. وی با اشاره به تحولات ترکیه گفت که اخیرا ترکیه واقعی تر به مسائل منطقه نگاه می کند و به این نتیجه رسید که ایران و روسیه در مقابله با تروریسم، استقرار امنیت در منطقه و همکاری منطقه ای جدی تر و واقعی تر از برخی کشورهای غربی و منطقه ای هستند. وی گفت که جمهوری اسلامی در شرایط کنونی نه با خوشبینی به مسائل نگاه می کند و نه با بدبیینی بلکه با واقع بینی به مسائل منطقه نگاه می کند.

سخنگوی فراکسیون ولایی مجلس گفت: محسن رضایی با اشاره به اینکه دستگاه دیپلماسی در سال های اخیر بیش از حد به برجام پرداخت و متاسفانه غفلت صورت گرفته نسبت به مسائل منطقه و حوزه سیاست خارجی با کشورهای منطقه و همسایه و به همین جهت با مشکلاتی روبرو هستیم، ضرورت دارد که به طور جدی به مسائل منطقه در حوزه دیپلماسی بپردازیم.

نقوی حسینی گفت: در ادامه جلسه، رضایی گفت واقعیت این است که دولت می خواست از طریق کلید حل سیاست خارجی، مشکلات اقتصادی داخل کشور را حل کند ولی نتیجه برعکس شد، چرا که نه تنها اقدامات در حوزه سیاست خارجی به طور کامل و در جهت منافع و اهداف جمهوری اسلامی ایجاد نشد، بلکه از ظرفیت های داخلی غفلت شد و ما دچار رکود عمیقی شدیم. خوش بینی بیش از حد به دروازه های خارجی و غفلت از اقتصاد مقاومتی و ظرفیت داخلی موجب زمین گیر شدن اقتصاد کشور شد. وی با انتقاد به نحوه دیپلماسی برجام گفت ما در برجام پیوست احکام خزانه داری آمریکا نداشتیم و به همین جهت ماحصل و دستاورد اقتصادی توفیق چندانی نداشتیم.

آخرین اخبار