كد مطلب: 27646
تاريخ انتشار: 10 دی 1395 ساعت 18:18

بررسی التهابات بازار ارز در جلسه فردا کمیسیون اقتصادی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، گفت: التهابات بازار ارز، در جلسه ویژه فردا کمیسیون اقتصادی مجلس با حضور پزشکیان، طیب نیا و سیف بررسی می شود.

 


محمدرضا پورابراهیمی داورانی درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت گفت: به دلیل التهابات موجود در بازار ارز و کاهش ارزش پول ملی با حضور پزشکیان نایب رئیس اول مجلس شورای اسلامی، طیب نیا وزیراقتصاد و سیف رئیس بانک مرکزی جلسه مشترک ویژه ای در کمیسیون اقتصادی مجلس فردا برگزار می شود.

نماینده مردم کرمان و راور درمجلس شورای اسلامی افزود: در نشست تخصصی فردای کمیسیون اقتصادی مجلس التهابات بازار ارز،کاهش ارزش پول ملی و آشفتگی در نرخ ارز بررسی خواهد شد.

وی گفت: در روزهای گذشته با وجود رونق بازار سوداگری ارز، بانک مرکزی نتوانسته بصورت موثر بازار ارز را مدیریت کند و فاصله ایجاد شده در قیمت نرخ ارز آزاد با نرخ ارز مبادله ای باعث شده زمینه برای ایجاد رانت اقتصادی به وجود آید که این موضوع غیرقابل قبول است.

این نماینده مردم درمجلس دهم،افزود: با وجود اینکه حدود چهار سال از وعده دولت در زمینه یکسان سای نرخ ارز  گذشته  این مهم تاکنون اجرایی نشده است و از طرفی باید گزارشی نیز از برداشت درآمدهای ارزی حاصل از فروش نفت ارائه شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: در جلسه فردای کمیسیون اقتصادی موضوعات ذکر شده بررسی و راهکارهای ساماندهی بازار ارز بررسی می شود./

پایان پیام
آخرین اخبار