كد مطلب: 27643
تاريخ انتشار: 8 دی 1395 ساعت 10:19

بروجردی:

پیام های فروش ۷۰ تن آب سنگین اراک در مدت ۷ماه

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: فروش ۷۰ تن آب سنگین اراک در بازار جهانی محک خوبی برای توانمندی هسته ای ایران بود.

 


علاءالدین بروجردی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص میزان فروش آب سنگین در مدت 7 ماه اظهار داشت: طبق برجام، ایران تنها مجاز به ذخیره محدودی از آب سنگین شد بنابراین باید مازاد تولید را در بازار بین المللی به فروش می رسانیدیم، در همین راستا سازمان انرژی اتمی اعلام کرده 70 تن آب سنگین را در مدت 7 ماه در بازار جهانی عرضه کرده است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس دهم شورای اسلامی ادامه داد: با وجود اینکه به نظر می رسد محدودیتی برای ایران در ذخیره آب سنگین اعمال شده است اما تصور می کنم، ورود ایران به بازار جهانی برای فروش محصولات هسته ای محک مناسب برای میزان توانمند ایران در این حوزه بود.

رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: محصول ایران با بالاترین استانداردهای جهان همخوانی دارد، در واقع  آب سنگین ایران هم در آمریکا قابلیت مصرف دارد و هم کشورهای در حال توسعه می توانند از آن بهره مند شوند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، بهروز کمالوندی سخنگوی سازمان انرژی اتمی عنوان کرده است که ایران در 7 ماه، 70 تن آب سنگین به فروش رسانده و تلاش دارد سالانه 20 تن آب سنگین در بازار جهانی عرضه کند و برای این کار با کشورهای مختلف رایزنی شده است./

پایان پیام
آخرین اخبار