كد مطلب: 27587
تاريخ انتشار: 3 دی 1395 ساعت 19:46

همکاری در زمینه ها پزشکی و داروسازی بین ایران و کوبا

منصوری با اشاره به ظرفیت بالای همکاری بین دو کشور گفت: رابطه دو کشور نه تنها در سطح دولت ها بلکه در سطح پارلمانی نیز همواره موفق بوده است و ما می توانیم در همه زمینه ها علی الخصوص زمینه های پزشکی و داروسازی با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

به گزارش مجلس نیوز ؛ ولادیمیر آندره گونزالس کسادا، سفیر کوبا در تهران با آقای محمدرضا منصوری رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران- کوبا، ظهر امروز چهارشنبه (1 دی ماه) دیدار و گفت وگو کرد.

در ابتدای این دیدار آقای منصوری ضمن تسلیت درگذشت فیدل کاسترو از وی به عنوان رهبری یاد کرد که همواره در مقابل استکبار جهانی ایستاد.

وی افزود: روابط دو کشور ایران و کوبا همواره حسنه و با درک متقابل بوده است.

ایشان در ادامه به ظرفیت بالای همکاری بین دو کشور اشاره کرد و گفت: رابطه دو کشور نه تنها در سطح دولت ها بلکه در سطح پارلمانی نیز همواره موفق بوده است و ما می توانیم در همه زمینه ها علی الخصوص زمینه های پزشکی و داروسازی با یکدیگر همکاری داشته باشیم.

در ادامه این دیدار آقای همایون یوسفی عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به زمینه های مشترک فرهنگی- سیاسی بین دو کشور اشاره کرد و گفت: مجالس ایران و کوبا می‌توانند همکاری های خوبی داشته باشند و در رشته های علمی و تخصصی، کمیسیون‌های هر دو مجلس می توانند در تعامل مشترک باشند.

سفیر کوبا، ولادیمیر آندره گونزالس کسادا، نیز در ادامه از پیام تسلیت رئیس مجلس ایران به مناسبت درگذشت فیدل کاسترو تشکر کرد و گفت: روابط دو کشور از زمان انقلاب اسلامی تاکنون موفقیت آمیز و برادرانه بوده است.

وی به حضور دو نماینده کوبا در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام راحل اشاره کرد و آن را نماد میزان احترام کوبا به ایران و رهبر بزرگ آن امام خمینی دانست.

او در ادامه با اشاره به رویکرد دوستانه رهبر فقید کوبا در قبال ایران و سفر به کشورمان در سال 2001 و دیدار با مقام معظم رهبری گفت: عزم دو کشور برای ارتقاء روابط فی مابین در زمینه های مختلف مستحکم است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که روابط ایران و کوبا در همه زمینه ها و به خصوص بخش پزشکی ارتقاء یابد./

آخرین اخبار